Ми дуже раді привітати АМПУ зі вступом до ESPO в якості наглядача. Чорне море є важливою частиною європейського морського сполучення учасників ESPO з Румунією та Болгарією. Угода України про асоціацію з ЄС, включаючи зону вільної торгівлі, робить порти України важливою частиною широкої європейської транспортної мережі. Членство АМПУ в ESPO є логічним наслідком міцних відносин України з ЄС. Між членами ESPO та українськими портами вже є відмінні робочі стосунки, і я зараз радий вітати АМПУ як члена-наглядача в нашій організації, що посилює присутність ESPO в Чорному морі, — прокоментував голова ESPO Імон О'Рейлі.
В свою чергу керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс відзначив, що Угода сприятиме поглибленню співробітництва з ЄС.
Для АМПУ велика честь приєднатися до ESPO. Після підписання Угоди про асоціацію між ЄС та Україною ми зосередили увагу на взаємодії наших транспортних інфраструктур. Через членство в якості спостерігача в ESPO, АМПУ реалізує зусилля уряду щодо встановлення взаємовигідного співробітництва з європейськими партнерами. Ми раді приєднатися до спільноти європейських портів та прагнемо брати активну участь у формуванні майбутнього морської галузі, — зазначив керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.
Генеральний секретар ESPO Ізабель Рикбост додала:
Я з нетерпінням чекаю роботи з українськими портами, щоб інформувати їх про політику ЄС щодо портів, обмінюватися належними практиками та проблемами та інтегрувати їх у нашу професійну портову мережу.
Довідка
ESPO існує з 1993 року і об'єднує портові адміністрації країн Європейського Союзу. На сьогодні її членами є портові адміністрації та національні портові асоціації країн-членів Європейського Союзу: Бельгії, Болгарії, Великобританії, Данії, Кіпру, Фінляндії, Франції, Німеччини, Греції, Ірландії, Італії, Латвії, Литви, Мальти, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Румунії, Словенії, Іспанії, Швеції, Хорватії та Естонії.
ESPO відкрита для членів-спостерігачів з країн, що є сусідами з ЄС. Зокрема, статус спостерігача в організації мають Ізраїль і Ісландія.
ESPO постійно працює над розробкою регуляторних документів міжнародного рівня для покращення роботи та підвищення якості послуг портової галузі.