Навигатор

Бердянськ став одним з перших міст України, де розробили стратегію розвитку медичного об'єднання

Стратегію розвитку Бердянського територіального медичного об'єднання до 2020-го року презентували в мерії, на розширеній нараді з представники громадськості та європейськими партнерами. Стратегію розвитку до 2020-го року розробили бердянські медики спільно з представниками німецького товариства GIZ. Програма передбачає комплекс заходів, спрямованих на підвищення якості надаваних медичних послуг в Бердянську.

Одним з наймасштабніших принципів Стратегії розвитку стане будівництво нового корпусу лікарні для розміщення реформованого приймально-діагностичного відділення. За словами головного лікаря БТМО Дмитра Єгорова реалізація цього пункту буде проводитись в два етапи. На першому — буде реформовано існуюче приймальне відділення. На першому поверсі місльклікарні розташовуватиметься приймально-діагностичне відділення. Його основною функцією буде визначення діагнозу пацієнта, надання ургентної допомоги і переведення в профільне відділення, в якому пацієнт проходитиме повний курс лікування. На другому етапі приймально-діагностичне відділення розташовуватиметься в окремому корпусі, який буде зведено спеціально для реформованого відділення.

Значна увага приділятиметься роботі з персоналом. Нинішнє керівництво відділень лікарні пройде спеціальний аудит, приділятиметься увага підвищенню культури спілкування з пацієнтами. Окремим пунктом Стратегії розвитку передбачено залучення молодих спеціалістів, адже в Бердянську існує серйозна проблема з нестачею кваліфікованих медичних кадрів. Спеціально для реалізації даного пункту передбачається запровадження програми забезпечення житлом молодих спеціалістів. За словами Дмитра Єгорова розробка цієї програми перебуває в стадії завершення. Паралельно з цим проводитиметься робота із залучення досвідчених спеціалістів. Поглиблюватиметься співпраця з провідними медичними установами України. Співпраця полягатиме в організації виїзних прийомів в Бердянську вузькопрофільних спеціалістів, обмін досвідом з бердянськими медиками.

Створення електронного документообігу. До 2020-го року планується розробити сайт медичної установи, запровадити електронні карти пацієнтів, перевести документообіг лікарні в цифровий варіант.Експерт німецького проекту GIZ Штефан Дрегер, який брав безпосередню участь в розробці Стратегії, високо оцінив цей документ і наголосив, що він може суттєво допомогти в запровадженні основних принцпів медичної реформи в Україні і підвіщить якість надаваних послуг. Крім того, Штефан Дрейгер підкреслив, що Бердянськ став одним з перших міст України, де розробили таку Стратегію.

Дмитро Єгоров наголосив, що реалізація Стратегії розвитку БТМО до 2020-го року передбачає наявність значних коштів. Виключно за рахунок місцевого бюджету запровадити ключові принципи Стратегії неможливо, однак факт наявності такого документу дозволяє розраховувати на кошти державного бюджету та європейських грантодавців.

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX