Навигатор

Бердянська поліція відреагувала на критику на свою адресу від Володимира Чепурного

Нещодавно міський голова на інформаційному дні досить різко розкритикував роботу бердянської поліції під час зйомок передачі Нового каналу з Ольгою Фреймут у ролі ведучої. Сьогодні у соцмережі Прес-служба Бердянського відділу поліції опублікувала офіційну відповідь на претензії Володимира Чепурного, текст якої приведений нижче.

Ми цінуємо критику, але не заслужили публічних докорів.

У засобах масової інформації активно обговорюються наслідки приїзду в місто програми «Ревізор ...» і реакція міської влади на дії їх знімальної групи. Велике місце в висловлюваннях міського Голови відведено і звинуваченнями на адресу Бердянської поліції. Не буду повторювати всі цитати, але вважаю їх не справедливими і, сподіваюся, сказані під дією емоцій. З самого початку ми тримали ситуацію під контролем, постійно консультувалися з керівництвом прокуратури міста та Головного управління Національної поліції області. Отримали повну підтримку нашим діям.


Що стосується ситуації з відвідуванням 9-ї школи. Нам дорікають, що ми не приїхали на виклик директора. Так ось - ніяких дзвінків не було. Імовірність, що не спрацював номер чергової частини, можна було б припустити в літню пору, коли з-за температурного режиму, масового кількості дзвінків, дійсно могла не спрацювати 4-х канальна система зв'язку. Але зараз - виключено. Якщо хтось не вірить нашому архіватору, можна зробити запит в «Укртелеком» - коли, з якого телефону, тривалість розмови. Чомусь в інших школах, які вони теж відвідали, ніяких проблем не виникло. І що ж ми повинні були зробити в якості «захисту» - виштовхати їх в «шию», позабирати камери, доставити до міськвідділу «для розгляду»? Правильна відповідь - уточнити особистості візитерів, переконатися, що публічний порядок не порушується. Саме так ми і діяли, коли надійшов анонімний дзвінок, що в вікна квартири міського голови хтось заглядає. Наші співробітники прибули на місце події, переконалися, що працюють журналісти - спокійно спілкуються з господарями квартири  що їх цікавить, мешканцями будинку, провели профілактичну бесіду. У всякому разі, ні тоді, ні згодом ніхто в поліцію із заявою на їх дії не звертався. А те, що журналісти, на думку міського голови, проявили безпардонність, то це, скоріше, до порушення етичних норм, що не в нашій компетенції.


Так, мера міста, як людини зрозуміти можна. Прикро, перш за все, за місто за який він відповідальний. І, він має рацію - не можна виключити і цілеспрямований візит програми. Напередодні літнього сезону в відділ постійно надходять дзвінки від кореспондентів центральних каналів - «Ігор Миколайович, а пам'ятаєте, у вас був маніяк Хамаров», «а як у вас зі зґвалтуваннями», «а пам'ятаєте 10 років тому ...» і т.д. - Хочемо приїхати зробити «сюжетик». Особисто я не виключаю, що хтось намагається кинути тінь на місто. У таких випадках може не потрібно їх уникати, а виходити і пояснюватися, відстоювати свою точку зору, навіть якщо вас не хочуть чути - буває і таке.


Ми не спокушайтеся «отриманої» нами «1». Самі знаємо свої недоліки і не приховуємо від громадськості жодного кримінального факту. Але вислуховувати від першої особи міста публічні, незаслужені звинувачення на адресу співробітників поліції, які за літо відпрацювали понад 10 тисяч звернень громадян, забезпечили безкоштовно, без зайвих розмов в свій особистий час близько 90 міських громадських заходів, часто навіть без запитів від адміністрації, тому що так треба місту, людям - НЕ СПРАВЕДЛИВО. І під час спілкування ведучої програми з жителями міста на Приморській площі ми охороняли не її, а громадський порядок, а значить жителів міста - бердянців.


Володимир Павлович, невже, Ви дійсно хотіли б, щоб молоді хлопці з групи швидкого реагування, які перші прибувають на виклик, слідуючи вашій логіці, зазнали кримінального переслідування за перешкоджання професійній діяльності журналістів? «Непоганий» б додався «штришок» до портрета міста. Зрештою, у Вас є право відстояти свою честь в суді.
Ми не згущаємо фарби - працюючи на одному з мітингів, знімальна група одного з каналів, почувши з уст 19-ти річного недорослого - «а ну, не знімайте тут ...», вважала це загрозою і звернулася до відділу поліції із заявою. Я нікого не дорікаю - журналісти захищають своє право на професію.
І тим більше не зрозуміла позиція деяких ЗМІ міста, які розтиражували (і на перших шпальтах) слова мера про поліцію - впевнений, і повторюся, сказані зопалу. Хлопці, але вас же самих не скрізь і не завжди зустрічають з розпростертими обіймами. І ви також, дійсно виконуючи свою роботу, іноді порушуєте межу особистого, і не у самий підходящий момент? Або ви теж вважаєте, що поліція повинна захищати громадян від "поганих" журналістів?


Шановні співгромадяни, ми готові «Служити і захищати» і робимо це, найчастіше, на межі наших демократичних законів. Єдине, що нам необхідно, так це ваше довіра і підтримка.
Від імені та за дорученням керівництва і колективу Бердянського відділу поліції, з повагою до всіх жителів міста, прес офіцер Ігор Горецький.

Прес-служба Бердянського відділу поліції

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX