Будівництво мосту через Керченську протоку загрожує роботі Бердянського та Маріупольського портів. МІУ закликає МЗС направити ноту протесту до РФ

Навигатор

Будівництво мосту через Керченську протоку загрожує роботі Бердянського та Маріупольського портів. МІУ закликає МЗС направити ноту протесту до РФ

20 червня 2017 року, у Міністерстві інфраструктури України під головуванням заступника Міністра інфраструктури Юрія Лавренюка та за участі заступника Міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Віктора Довганя відбулась нарада щодо вирішення ситуації, яка склалася навколо будівництва моста через Керченську протоку. У нараді взяли участь представники Міністерства закордонних справ України, профільних департаментів Мінінфраструктури, ДП «Адміністрація морських портів України», Державної служби України з безпеки на транспорті тощо, - повідомляє прес-служба МІУ.

Заступник Міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк наголосив:

Наразі Російською Федерацією всупереч вимогам Конвенції ООН з морського права, Договору між Україною та РФ про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, а також низки інших міжнародних Угод та документів, здійснюється будівництво арки транспортного переходу через Керченську протоку. Слід зазначити, що жодні дії з приводу будівництва зазначеного об'єкта РФ не погоджувала з Україною.

За словами Юрія Лавренюка, крім того, Міністерством транспорту Російської Федерації  підготовлений проект наказу про закриття Керченської протоки в акваторії його судноходної частини Керч – Єнікальського каналу на 23 доби у серпні-вересні 2017 року. Російська сторона аргументує заборону на прохід суден в зазначений період постановкою арки мосту транспортного переходу через Керченську протоку.

Подальше будівництво та введення в експлуатацію мосту через Керченську протоку призведе до значного зменшення суднозаходів в морські порти Маріуполь та Бердянськ, зниження вантажообігу цих портів, гальмування їх розвитку, зниження рентабельності підприємств металургійної промисловості регіону, зменшення прибутку портових операторів та філій Адміністрації морських портів України, що є недопустимо, - наголосив Юрій Лавренюк.

Міністерство інфраструктури України звернеться до керівництва держави та всіх компетентних міністерств і відомств щодо невідкладного реагування на ситуацію, яка склалася навколо будівництва моста через Керченську протоку, зокрема, і до МЗС з метою направлення РФ відповідної дипломатичної ноти протесту, а також до Міжнародної морської організації (IMO), адже дії з боку Російської Федерації щодо будівництва арки мосту через Керченську протоку та її закриття в зазначений період можуть завдати значної шкоди не тільки безпеці судноплавства, а й національній безпеці України в цілому.

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX