Навигатор

Гаага: Ситуація в Криму рівнозначна військовому конфлікту

Прокурор Гаазького трибуналу (Міжнародний кримінальний суд) Фату Бенсуда підготувала щорічний звіт попереднього розслідування, опублікований 14 листопада , де було розглянуто звернення України з розслідування Ситуації в Криму. Про це повідомляє LIGA.net з посиланням на агентство Кримські новини."Згідно з отриманними відомостями, ситуація на території Криму і Севастополя рівнозначна міжнародному збройному конфлікту між Україною і Російською Федерацією. Даний міжнародний збройний конфлікт почався не пізніше 26 лютого, коли Російська Федерація задіяла особовий склад своїх Збройних сил для отримання контролю над частинами території України без згоди уряду України. Право міжнародних збройних конфліктів можна застосувати і після 18 березня 2014 року в тій мірі, в якій ситуація на території Криму і Севастополя буде рівнозначна триваючому стану окупації ", -. відзначається в повідомленні.


Як говориться в звіті, встановлення факту початкової інтервенції, яка потягнула за собою окупацію, не потрібно.

Відповідно до норм Римського статуту Міжнародного кримінального суду, збройний конфлікт може бути міжнародним за своєю суттю за умови, якщо одна або більше держав частково або повністю окуповують територію іншої держави.

У звіті також говориться і про утиски кримських татар на території включеного Криму окупаційною владою:

 

"При застосуванні російського законодавства на території Криму представники кримських татар та інші жителі Криму, які є мусульманами, також за повідомленнями зазнали утиску або залякування, включаючи ряд таких заходів, як заборона на в'їзд на територію (Криму, - ред.), обшуки будинків і обмеження свободи слова, зборів і створення асоціацій ".Суд прийняв рішення продовжити збір доказів з даного питання в наступному році.

8 вересня 2015 року Україна подала заяву проти людяності і військових злочинів, скоєних РФ і терористичними організаціями ДНР / ЛНР, які призвели до тяжких наслідків і масових вбивств.

Україна подала позов проти Росії в Міжнародний суд ООН за використання надр на континентальному шельфі в окупованому Криму.

Росія окупувала Автономну республіку Крим в 2014-му році. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 го початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Ключові міжнародні організації, в тому числі Генеральна асамблея ООН, засудили дії Росії і назвали анексію і окупацію Криму незаконною. Проти РФ були введені економічні санкції. За проведення Москвою так званих виборів за участю Криму в 2016-му році парламент України визнав Держдуму РФ нелегітимною.

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX