На конференції працюватимуть сім секцій, присвячені народній сміховій культурі, теорії комічного та його жанровій парадигмі, відтінкам комічного в літературі й культурі (гумору, сатирі, іронії), пародіям, гротеску, бурлеску і травестіям, а також гендерним, національним та політичним аспектам комічного. Окремо працюватимуть секції мовознавців і методистів, які розглядатимуть комічні жанри й тексти в лінгвостилістичному аспекті та проблему їх вивчення у загальноосвітній і вищій школі. Конференція має міждисциплінарний характер, феномен комічного буде висвітлено різнобічно й комплексно – з погляду філології, медіастудій, філософії, психології, культурології, риторики й педагогіки. Бібліотека БДПУ підготувала виставку гумористичних та сатиричних творів української та зарубіжної літератури в конференц-залі університету.
Заявки на участь у конференції подали 182 учених, які представляють практично всі регіони України: міста Київ, Харків, Львів, Дніпро, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кам’янець-Подільський, Миколаїв, Слов’янськ, Тернопіль, Ніжин, Житомир, Херсон, а також переміщені університети Донецька й Луганська. Частина учасників презентували доповіді в дистанційному форматі. До початку конференції опубліковано збірник її матеріалів.
У конференції беруть участь відомі вчені – професори Іван Штейнер (Гомель, Білорусь), Євген Нікольський (Варшава, Польща), Ніна Ільїнська (Херсон), Олександр Борзенко, Любов Хавкіна (Харків), Роман Козлов, Тетяна Вірченко (Київ).
Сьогодні ж о 15.50, в аудиторії 145 головного корпусу БДПУ, в рамках конференції відбудеться зустріч із популярним українським письменником Владиславом Івченком (Суми) і презентація його нових романів – циклу ретродетективів про найкращого сищика імперії Івана Карповича Підіпригору та анімалістичного детективу «Детективна агенція «Буря і натиск» (видавництво «Темпора», Київ).
Завтра, 29 вересня, о 10.00, в аудиторії 5б202 корпусу №5 БДПУ, учасники конференції та студенти зустрінуться з відомою українською вченою й популяризаторкою літератури 1920-х років Яриною Цимбал (очільниця експертного відділу новоствореного Інституту книги) Яриною Цимбал та редактором серії антологій «Наші 20-ті» видавництва «Темпора» Олександром Стукалом. Відбудеться традиційна презентація новинок наукової та навчальної літератури.
Конференцію завершить великий святковий концерт до ювілею університету в Міському палаці культури імені Тараса Шевченка (14.00), куди запрошені всі учасники.