Навигатор

Концессія портів буде не раніше 2019 року

До практичної реалізації концесійних проектів в портах планують перейти тільки в кінці 2018 року - початку 2019 р.

Про концесію, як одному з найуспішніших механізмів залучення інвестицій в інфраструктурні проекти, говорять вже не перший рік. У світі концесія працює давно, а ось у нас успішно реалізованих проектів ще не було.

Однією з ключових перешкод, що заважають втіленню концесійних планів є законодавча база, яка, як виявилося, не "інвестмент френдлі". Тому ЄБРР виділив кошти для написання нового закону. Тим часом, поки готується закон, який повинен бути зрозумілий іноземним і вітчизняним інвесторам, Міністерство інфраструктури спільно з проектним офісом по державно-приватному партнерству (ДПП) готує перші пілотні проекти.


"Впровадження моделі державно-приватного партнерства - це новий досвід для України. Це нова ніша для України. Серед завдань офісу: внесення змін в українське законодавство в сфері ДПП та реалізація трьох пілотних проектів, а саме передача в концесію ДП" Стивідорна компанія "Ольвія" , ДП "Херсонський морський торговельний порт" та залізнично-паромного комплексу ДП "Морський торговельний порт" Чорноморськ ", - зазначає міністр інфраструктури Володимир Омелян.


Проектний офіс уже розробив план дій з підготовки пілотних проектів з чіткими термінами реалізації. Але, судячи з усього, диво станеться не так вже й скоро - до практичної реалізації планують перейти тільки в кінці 2018 року - початку 2019 р.

Для ДП ХМТП і "Ольвії" терміни реалізації проектів однакові. Очікується, що в травні 2018 р МІУ видасть наказ про передачу об'єктів для концесії, після чого буде затверджена і сформована конкурсна комісія. Подача заявок повинна закінчитися до листопада 2018 року, а підписати концесійні угоди розраховують у  переддень наступного Нового року - до 28 грудня 2018 р. Сам процес передачі прав нового власника закінчиться вже в березні 2019 р.

Залізнично-поромний комплекс в ДП МТП "Чорноморськ" планують передати в концесію трохи раніше. Очікується, що МІУ видасть наказ про передачу об'єкта для концесію в лютому, а подача заявок буде до липня 2018 р. Підписати концесійну угоду розраховують у вересні і вже до кінця 2018 р закінчити процедуру передачі прав новому власнику.

Залізнично-поромний комплекс ДП "Морський торговельний порт" Чорноморськ "

На даний момент складено і затверджено план-графік роботи над проектом. Вже розпочато роботу зі збору інформації, яка необхідна для ТЕО, підготовку якого планується завершити до жовтня 2017 р. На даному етапі найбільший виклик для проекту - це пошук партнерів для фінансування ТЕО. І в цьому принципова відмінність від двох інших проектів, у яких донори вже є.


"Стивідорна компанія" Ольвія"

Європейський Банк Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) вже провів конкурсний відбір і визначив консорціум консультантів, які будуть готувати пре-ТЕО для цього об'єкта. В середині грудня консультанти повинні відвідати Україну і провести стартову зустріч для запуску роботи над пре-ТЕО. До лютого консультанти проведуть аналіз Стратегії розвитку ДП "СК Ольвія" і визначать варіанти розвитку порту. Передбачається, що до квітня буде проведено технічний, маркетинговий, юридичний та економічний аналіз проекту, а також зібрані відгуки потенційних інвесторів. Фінальний варіант пре-ТЕО проекту концесії ДП "СК Ольвія" повинен бути представлений до травня 2017 року, а до кінця року розроблено остаточне ТЕО.


ДП "Херсонський морський торговельний порт"


Підготовка пре-Тео зараз знаходиться на стадії збору інформації. Донором виступив Світовий банк і вже в середині грудня відібрані консультанти приїдуть до Києва для запуску роботи над проектом. Це дві нідерландські компанії: Royal Haskoning в консорціумі з Rebel group. Перша установча зустріч між голландцями та українською стороною вже пройшла в Нідерландах кілька днів тому.

Попередня оцінка проекту з технічної, екологічної та соціальної точок зору з метою визначення оптимальних умов реалізації проекту повинна завершитися до кінця 2016 року. Фінальний варіант пре-ТЕО проекту концесії повинен бути представлений до травня 2017 року, а до кінця року розроблено остаточне ТЕО.

cfts.org.ua

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX