За даними Delo.UA, найімовірніше мова йде про акцизи на імпорт зазначеної продукції.
Україна імпортує коксовне вугілля в основному з РФ і США. Крім того, ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" імпортує кокс зі свого підприємства в Польщі.
Що стосується виробництва, то за даними "Укркоксу", українські коксохімічні заводи (КХЗ) в січні-липні 2016 року збільшили виробництво металургійного коксу 6% -ої вологості на 20,5% - до 7,568 млн. т.
У тому числі в липні випущено 1,069 млн. т. коксу, тоді як в попередньому місяці - 921 тис. т.
Генеральний директор "Укркокса" Анатолій Старовойт повідомив, що проблем з коксівним вугіллям немає.
"Є певні складності в роботі Алчевського коксохімзаводу, але так як вони знаходяться на окупованій території, то інформація про ситуацію на підприємстві надходить уривчаста ", - зазначив співрозмовник агентства.
У той же час він додав, що Дніпровський меткомбінат, який також входить в корпорацію "Індустріальний союз Донбасу", забезпечується коксом з Алчевського КХЗ і "Євраз Южкокс" (колишній "Євраз Баглійкокс").
За 7 місяців поточного року ввезено з США 1,985 млн тонн вугілля, з РФ - 4,6 млн тонн, невеликі обсяги з Польщі та Казахстану. "Частка імпортного вугілля становить 66%, вітчизняних - 34%", - констатував гендиректор.
КХЗ України в 2015 році скоротили виробництво металургійного коксу на 16% в порівнянні з 2014 роком - до 11,606 млн т. При цьому частка імпортного вугілля в шихті становила 62,4%.Виробництво коксу на КХЗ у січні-липні 2015/2016рр. і липні-2016, тис. тон. (попередні дані)