Навигатор

“На 2020-й рік я дивлюсь зі стриманим оптимізмом”: О. Трощенков на зборах трудового колективу

В ДП “БМТП” відбулись збори трудового колективу, на яких підвели підсумки минулого року та окреслили перспективи 2020-го.

Так, в минулому році вантажообіг склав 532,2 тис. тонн. Доходи — 127 млн., видатки — 182,2 млн. Фінансовий результат — збиток 55,2 млн. Впродовж року впроваджувались заходи з покращення виробничо-фінансових показників:

- тарифи з основних видів послуг приведено до конкурентного рівня;
- залучено до обробки вітроенергетичне обладнання та цемент у біг-бегах, що дозволило отримати додатковий дохід у розмірі 22,2 млн. грн;
- запроваджені заходи з економії дозволили зменшити видатки на 72 млн. гривен.

За прогнозами на наступний рік, згідно вже офіційно підтверджених контрактів, планується обробити 211 комплектів вітроенергетичного обладнання, 400 тисяч тонн глини, 30 тисяч тонн цементу. Тривають перемовини з залучення ще близько 200 комплектів ВЕО та ін. вантажів.

Крім того, згідно даних проведеного в 2019-му році аудиту, в період з 2016- по 2019 рр. ДП “БМТП” недоотримав 600 мільйонів гривень. Це було зумовлено наступними факторами:

- затримка суден в Керч-Єнікальському каналі і рішення вантажовласників про переорієнтацію вантажів до портів Чорного моря. Це призвело до скорочення отриманих доходів на 186,8 млн. грн;
- затримка з проведенням днопоглиблювальних робіт ДП “АМПУ”, в результаті ДП “БМТП” недоотримав 93,5 млн. грн.;
- економічна блокада ОРДЛО і втрата вантажів від 5 експедиторів — недоотримано 320 млн. гривень.

За словами керівника підприємства Олександра Трощенкова, рік, що минув,  був роком випробувань. 2020-й обіцяє бути більш успішним.

На поточний рік дивлюсь зі стриманим оптимізмом і ми дуже розраховуємо, що вже в другому кварталі ми зможемо перейти на повний робочий тиждень. Принаймні так свідчать розрахунки наших експертів, які зроблено на основі прогнозованих показників вантажообробки на 2020 рік, - зазначив Олександр Трощенков.

Голова профспілкового комітету Василь Гривко детально охарактеризував заходи, які було виконано в минулому році, а також зазначив, що в 2020-му існуючі соціальні гарантії буде збережено і положення колективного договору неухильно дотримуватимуться.

Більшість запитань трудового колективу стосувались перспектив роботи підприємства, майбутньої можливої концесії та взаємовідносин з іншими суб'єктами господарювання, які працюють на території порту Бердянськ.

З приводу можливої концесії Олександр Трощенков зазначив, що дане питання перебуває у віданні профільного міністерства і, на даному етапі, озвучено лише наміри про включення ДП “БМТП” до концесійних проектів другої черги, тому це питання довгострокової перспективи. З приводу взаємовідносин з приватними фірмами, які також працюють в порту, Олександр Трощенков пообіцяв врегулювати проблемні моменти, які бентежать працівників державного підприємства.

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX