Навигатор

Трагедія "Розстріляного відродження": Україна вшановує пам'ять жертв більшовицького режиму у Соловках

Близько 300 українців було розстріляно у Соловках під час наймасовішої радянської "чистки". Сьогодні, 3 листопада, вшановують пам'ять розстріляних комуністами в'язнів Соловків.

Як відомо, в 1923 році в СРСР вперше організували "виправно-трудову" установу - Соловецький табір особливого призначення. Протягом багатьох років більшовики катували та розстрілювали в'язнів Соловецького табору в урочищі Сандармох, серед них були і українці.

Починаючи з листопада 1927 року були розстріляні понад 100 "українських буржуазних націоналістів" – еліти літературно-мистецького покоління 1920-1930 років.

Загалом, у рамках наймасовішої радянської чистки від "антисовєтских елементів", які заважали "побудові комунізму", з 27 жовтня по 4 листопада 1937 року було розстріляно понад тисячу в'язнів Соловецького табору особливого призначення. Серед них - близько 300 українців.

Зазначимо, що найбільше розстрілів припало на перші дні листопада. Саме тоді були розстріляні поет-неокласик Микола Зеров, творець театру "Березіль" Лесь Курбас, драматург Микола Куліш, письменники Валер'ян Підмогильний, Валер'ян Поліщук,  Марко Вороний, та багато інших видатних українців.

5 канал

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX