Навигатор

В Бердянську стартував сесійний тиждень

17-го серпня відбудеться чергова сесія Бердянської міської ради. З понеділка, 14-го серпня, розпочались засідання депутатських комісій, які розглядають винесені проекти рішень. Основною задачею 31 сесії міської ради стане розподілення двох субвенцій на соціально економічний розвиток міста — державної на 30 мільйонів гривень та обласної — 25 мільйонів.

На розгляд депутатського корпусу виноситься 68 проектів рішень. Як ми вже відзначили, основна увага — розподіл коштів субвенцій з держаного та обласного бюджетів. Ці проекти рішень пройшли попередній розгляд на засіданнях депутатських комісій з питань житлово-комунального господарства та планово-бюджетної комісії.

Політичні пристрасті: в депутатському корпусі назріває конфлікт

Засідання комісії з питань житлово-комунального господарства розпочалось з жорсткої критики депутатів міської ради Віталія Лоли та Віталія Байдали на адресу представників міської влади з приводу розподілу бюджетних коштів. Обидва обранці представляють інтереси центральної частини міста. Депутати акцентували увагу представників міської влади на внуштрішньодворових територіях, проблемах з відсутністю нових зелених засаджень, майже цілодобовою діяльністю розважальних атракціонів і т.д. Віталія Лола і Віталій Байдала наголосили, що чиновники мерії обіцяли передбачити кошти для проведення цілого ряду робіт, про які вказували депутати в своїх запитах. Бердянськ отримав дві субвенції, за підсумками півріччя спостерігається перевиконання міського бюджету, а жодне зі звернень депутатів не виноситься на сесію. Депутати прозоро натянкнули на нерівномірний поділ бюджетних коштів між народними обранцями.

Заступник мера Юлія Дойнова підкреслила, що в першу чергу будуть проводиться капітальні роботи та ремонтуватись великі об'єкти. В центрі міста запланований ремонт тротуарів, а внутрішньодворові території будуть профінансовані на подальших сесіях міської ради. Цікаво, що заступник мера на достатньо емоційні виступи депутатів відреагували стриманіше, але дозволила собі підкреслити, що кошти субвенцій Бердянськ отримав завдяки нардепу Олександру Пономарьову...

Більше 11 мільйонів гривень на ремонт доріг

За кошти державного бюджету на умовах співфінансування планують капітально відремонтувати 6 вулиць: Азовського козацтва, Мінську, Благовіщенську, Жуковського, Медову та проспект Західний. Крім того, передбачається і ремонт 6 тротуарів:  по вулиці Університетській, Італійській, Ля-Сейнській, Лютеранській та Грецькій.

Будівництво нового фонтану та реконструкція існуючих

Депутатам пропонується виділити 150 тисяч гривень  на розробку проекту з будівництва фонтану Приморській площі, на місці клумби, замість колишнього пам'ятника Леніну. Заступник мера Оксана Деєва відзначила, що сам фонтан може з'явитись вже до старту наступного курортного сезону. Окрім того, відремонтують фонтан у сквері Пушкіна, а також звернуть увагу на «Бердянську косу», яка вже давно втратила презентабельний вигляд. Це – лише частина проектів, за здійснення яких депутати голосуватимуть на черговій сесії.

З міського бюджету компенсують півмільйонну заборгованість держави перед перевізниками

З 2015-го року перед бердянськими первізниками існує заборгованість за виплату компенсацій в розмірі більше 500 тисяч гривень. До 2016-го року держава компенсувала перевізникам витрати, пов'язані з пільговим транспортуванням окремих верств населення. В кінці  2015-го року утворилась заборгованість. Компенсувати її пропонують з міського бюджету. Програмою на цей рік передбачено виділення 3,1 мільйона гривень для перевезення пільговиків і додатково пропонується виділити ще 500 тисяч гривень.

Єдина проблема, яка викликала гостру суперечку між представниками влади, перевізниками та депутатами, з якої статті видатків бюджету будуть зняті ці 500 тисяч. Заступник мера Юлія Дойнова запропонувала на серпневій сесії виділити пів мільйона гривень на погашення заборгованості з програми компенсації на 2017-й рік, а через місяць доповнити цю програму на таку ж суму. Юлія Дойнова запевнила, що взяті на себе зобов'язання будуть виконані в повному обсязі.


Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX