Навигатор

В Бердянську відкрили пам'ятну дошку Грецькому консульству ХІХ століття

В Бердянську ХІХ століття функціонувало чимало закордонних консульств, здебільшого тих країн, які вели активну торгівлі через порт. Одним з таких консульств було грецьке. За ініціативи місцевого національно-культурного товариства “Еллада” в Бердянську відкрили пам'ятну дошку на будівлі, де в ХІХ століттi розміщувалось консульство Грецького королівства, на перехресті вулиці Університетської та проспекту Праці.

Ініціатива відкриття в Бердянську пам'ятної дошки консульству належить національно-культурному товариству “Еллада”. Голова товариства Ірина Нагай розробила проект і подалайого на конкурс “Громадський бюджет”, який реалізовується в цьому році. Ідея бердянських греків отримала підтримку серед містян і проект став переможцем. За кошти “Громадського бюджету” було виготовлено і змонтовано пам'ятну дошку. Її відкриття приурочили до приїзду в Бердянськ Генерального консула Греції в Маріуполі Елені Георгопулу.

Генеральний консул Греції в Маріуполі схвально відгукнулась на ініціативу міського грецького товариства і висловила подяку всім, хто був причетний до реалізації цього проекту. Елені Георгопулу також висловила надію, що потужні зв'язки між Україною і Грецією будуть тільки зміцнюватись. Міський голова Володимир Чепурний також схвально відгукнувся про бердянське товариство “Еллада”, а також наголосив, що Бердянськ поліетнічне місто, в якому компактно проживають представники різних національностей.

Офіційно відкрили пам'ятну дошку Генеральний консул Греції Елені Георгопулу  разом з міським головою Бердянська Володимиром Чепурним.

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX