Навигатор

×

Предупреждение

JFolder: :files: Путь ведёт не к каталогу. Путь: /home/tutmitykin/domains/portinfo.com.ua/public_html/images/gallery/16.01.18.
×

Внимание

Плагин не может найти папку изображений. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/gallery//16.01.18.

В Бердянську за кошти німецької компанії GIZ відремонтували школу

 Сьогодні, 16 січня, відбулося урочисте відкриття після капітального ремонту ЗОШ №4, який було проведено за кошти уряду Німеччини в рамках проекту «Розвиток соціальної інфраструктури у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо-переміщених осіб». Даний проект є однією з ініціатив інфраструктурної програми для України, що виконується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ). У Бердянську для проведення капітального ремонту було відібрано чотири школи: ЗОШ №№ 1,2, 4, 11. У трьох школах ремонт ще триває, а у ЗШ №4 його завершено. У школі відремонтовано дах, замінено усі вікна, встановлено двері з функцією «антипаніка», у класах змонтовано сучасні енергозберігаючі світильники. Відремонтовано їдальню, спортивну залу для старшої школи, актові зали, туалети, побудовано нову спортивну залу для молодшої школи. Обладнано пандус та туалет для інвалідів. У класах встановлено нові навчальні меблі.

На заході були присутні Генеральний Консул ФРН п. Вольфганг Мьосінгер, референт з питань економічного співробітництва та розвитку Посольства ФРН в Україні п. Тобіас Шрадер, директор проекту GIZ «Розвиток соціальної інфраструктури у зв’язку із збільшенням кількості ВПО» пані Бербель Швайгер, менеджер проекту GIZ Олег Флітер, міський голова Володимир Чепурний, заступники міського голови Ірина Плющій та Юлія Дойнова, депутат Запорізької обласної ради Олена Бодасюк, депутати міської ради Ірина Попова та Лідія Антошкіна, начальник відділу освіти Володимир Липський, керівництво ЗОШ №4, координатори проектів GIZ Євген Лосєв, Андрій Яндюк, Вікторія Василенко, Олег Кравченко, вчителі шкіл міста, учні ЗОШ №4 та їх батьки.

Ми усі сьогодні раді бути присутніми на урочистому відкритті школи №4 після проведеного ремонту. Вже багато років Уряд Німеччини у рамках програм, що реалізуються в Україні, підтримує місто Бердянськ. Наше місто прийняло близько 10 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Велике додаткове навантаження лягло в тому числі й на школи. 4-та школа є однією з шкіл, яка прийняла на навчання найбільшу кількість дітей з Донецької та Луганської областей. Без перебільшення можна сказати, що проект, який за кошти Уряду Німеччини реалізує в місті товариство GIZ, має дуже велике значення для Бердянська та розвитку його соціальної інфраструктури. Після ремонту встановлено нові вікна та двері, завдяки яким у школі стало тепло та затишно. Також змонтовано сучасне освітлення класів, оновлено їдальню, актову залу та туалети, обладнано новий спортивний майданчик, змонтовано пандус, встановлено нові меблі. Школу тепер можуть відвідувати діти з особливими потребами. Ми вдячні Уряду Німеччини за увагу, яка приділяється Бердянську, і сподіваємося на подальшу співпрацю – висловив слова вдячності міський голова Володимир Чепурний.

Німецько-українське співробітництво в Бердянську має довгу традицію. Портове місто завжди було цікавим для німецьких торговців, а в регіоні меноніти вже в XVII та XVII століттях брали активну участь у розвитку області. Тож ми слідуємо тривалій традиції відносин між Німеччиною і областю на північному узбережжі Азовського моря. У цей важкий для України час ми особливо хочемо відновити цю давню традицію за допомогою таких заходів, як ремонт цієї школи. При цьому цей проект - лише один з 19 проектів Ініціатив інфраструктурної програми для України в Бердянську – зазначив пан Вольфганг Мьосінгер, Генеральний Консул ФРН.

Розвиток соціальної інфраструктури – ремонт шкіл, дитячих садочків, лікарень, що сприятиме інтеграції внутрішньо переміщених осіб у приймаючі громади на сході України, є основною метою нашого проекту. Ми вже відремонтувати та надали обладнання для ряду соціальних об’єктів у Бердянську, як у випадку школи, яку ми сьогодні відкриваємо, і ми продовжимо нашу підтримку місту у майбутньому. Серед наших найближчих планів – реконструкція Центру допомоги жінкам, постраждалим від домашнього насильства – зазначила пані Бербель Швайгер, директор проекту GIZ «Розвиток соціальної інфраструктури у зв’язку із збільшенням кількості ВПО».

Після урочистого перерізання червоної стрічки директор школи Наталя Земко провела для гостей екскурсію оновленою школою та запросила усіх до оновленої актової зали, де вдячні учні представили для гостей концертну програму. На згадку про Бердянськ школярі подарували гостям власноруч виготовлені сувеніри - ляльки-мотанки.

В мерії міський голова Володимир Чепурний подякував німецьким партнерам за плідну співпрацю і презентував представникам консульства ФРН та компанії GIZ сувеніри на згадку про Бердянськ.

{gallery}/16.01.18.{/gallery}

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX