Навигатор

Вперше за півтора року на сесії БМР ухвалено стратегічні, далекосяжні рішення

На чергову, 28-му сесію Бердянської міської ради було винесено більше 60-ти питань. Вони стосувались розподілення коштів державного та обласного бюджетів, призначення на посаду, розвязання проблеми функціонування водних атракціонів, освітні проекти та ін.

Водні атракціони в Бердянську — функціонуватимуть у всіх курортних мікрорайонах та в центрі міста

Одним з найбільш гострих питань порядку денного чергової сесії міської ради було вирішення питання перспективи функціонування в Бердянську водних атракціонів. Відповідно до чинного законодавства маломірні судна мають право виходити в море лише зі стаціонарних місць базування — таких в Бердянську було всього 3. Місцеві ради, своїми рішеннями, мають право визначати перелік таких стаціонарних пунктів, які затверджуються в обласних державних адміністраціях.

Після тривалих дискусій депутати затвердили остаточний перелік об'єктів тимчасового базування маломірних плавзасобів. Сюди ввійшли причали на Лісках, Слобідці та Косі. Проблему з розміщенням водних атракціонів в центрі міста вирішили шляхом передачі берегозахисної споруди (дамби) на баланс КП “Рятувально-водолазна служба”. Оснащувати тимчасове місце базування для плавзасобів депутати міської ради дозволили по всій дамбі. Конкретне місце для кожного підприємця визначатиме комунальне підприємство.

Освоєння держаної та обласної субвенцій

15 мільйонів гривень отримав Бердянськ з державного бюджету на ремонт доріг. 9 мільйонів гривень представники міської влади направили на завершення ремонту вул. Макарова, 6 мільйонів на реконструкцію вул. Північної.

Дитяча лікарня поповниться стоматологічним обладнання та УЗД, завдяки медичній субвенції, а освітня допоможе зробити ремонт та облаштувати декілька бердянських шкіл. На ці цілі втділено майже 3 млн грн з обласного бюджету.

За рахунок Державного фонду регіонального розвитку, на умовах спів фінансування, буде придбано техніку за доглядом газону на стадіоні «Енергія», у двох дитячих садочках встановлено сонячні колектори та в одному ДНЗ проведено капітальний ремонт.

Стратегія розвитку Бердянського територіального медичного об'єднання

В Бердянську вперше затвердили стратегію розвитку і реформування медичного закладу. За допомогою фахівців німецького проекту GIZ для БТМО визначено напрямки розвитку на період 2017-2020 років.

Варто відзначити, що за півтора роки перебування при владі нинішньої політичної команди, стратегічний підхід до розвитку тієї чи іншої сфери життядіяльності міста розроблено і затверджено вперше. Безсистемний, а подекуди хаотичний характер спостерігався в проведенні ремонту тротуарів та доріг, заходів з озеленення та обрізки існуючих дерев, ремонтів в медичних закладах, комунальних установах, об'єктах ЖКГ та ін. Запровадження стратегії розвитку БТМО дозволяє розраховувати, що безсистемність в діях міської влади поступово трансформуються у виважені управлінські рішення.

Озеленення міста

На 28-й сесії міської ради депутати затвердили Програму розвитку та збереження зелених насаджень на 2017-2019 роки. На її реалізацію виділили 2 млн. 799 тисяч гривень. За два роки планується провести інвентаризацію всіх існуючих в місті зелених насаджень, розробити графік аварійної обрізки та знесення існуючих дерев, в мікрорайонах міста розбити нові сквери та паркові зони. Програму переглядатимуть впродовж наступних двох років у відповідності до наявності коштів в міському бюджеті.

Громадський бюджет

Обсяг Громадського бюджету в Бердянську на 2018-й рік визначили в обсязі 1,5 мільйонів гривень. Ця сума еквівалентна цьогорічному бюджету участі. Варто відзначити, що ця ініціатива отримала серйозну підтримку серед бердянців, які подали 69 проектів з благоустрою міських територій, а участь в голосуванні взяли близько 10% від загальної кількості населення міста. Цей показник став рекордним в масштабах країни. Враховуючи популярність Громадського бюджету пропонувалось на цей рік збільшити його обсяг до 3-х мільйонів гривень і дозволити проведення капітальних ремонтів та реконструкцій (минулорічна редакція Статуту Громадського бюджету м. Бердянськ такі види робіт забороняла). Від загальної кількості проектів, які подали для участі в конкурсі ініціативні бердянці, такі види робіт склали більше половини. Тому депутатам і пропонувалось затвердити відповідні зміни для реалізації найнагальніших, за думкою містян, ініціатив. Однак, депутати прийняли рішення залишити обсяг бюджету участі та редакцію Статуту, як і в минулому році.

Суб'єктивно — рішення дивне. Дозволимо собі нагадати, що в Бердянську, певний проміжок часу, були надзвичайно популярними “Бердянські петиції”. Однак, відсутність належної реакції з боку представників міської влади призвели до занепаду такого виду комунікації між владою та громадою. Така ж участь може спіткати і Громадський бюджет, якщо більшість проектів від мешканців міста будуть відхилятись, а реалізовуватимуться лише невелика частина з них.

Кадрові перестановки

Керуючим справами виконкому офіційно стала Ольга Кочубей. КП «ТБ-Бердянськ» отримало нового директора. Ним стала Анжеліка Бабіч, яка до цього очолювала студію ЮН-прес. Попередній директор телекомпанії -  Вікторія Горбатко пішла з посади по завершенню контракта. Контракт з новим директором підписали на один рік.

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX