Навигатор

×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 484

З 1 січня змінено механізм оцінювання певних видів земельних ділянок

Про це сьогодні, на черговій апаратній нараді, розповіла начальник управління земельних відносин Наталя Боханова. За її словами, до 01.01.2017 р. механізм нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення та населених пунктів визначався Порядком нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженим Наказом Держкомзему України, Мінагрополітики України, Мінбудархітектури України, Української академії аграрних наук від 27.01.2006 року № 18/15/21/11.

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 № 489 затверджено новий Порядок нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України за № 1647/29777 (далі – Порядок). Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування 27.12.2016 р. і застосовується з 01.01.2017 року.

Нормативна грошова оцінка земель населених пунктів проводиться відповідно до Методики нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 1995 року № 213 (із змінами).

Інформаційною базою для нормативної грошової оцінки земель населених пунктів є затверджені генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій і детальні плани територій, відомості Державного земельного кадастру, дані інвентаризації земель та державної статистичної звітності.

В основі нормативної грошової оцінки земель населених пунктів лежить капіталізація рентного доходу, що отримується залежно від місця розташування населеного пункту в загальнодержавній, регіональній і місцевій системах виробництва та розселення, облаштування його території та якості земель з урахуванням природно-кліматичних та інженерно-геологічних умов, архітектурно-ландшафтної та історико-культурної цінності, екологічного стану, функціонального використання земель.
 
Зазначений Порядок визначає процедуру проведення нормативної грошової оцінки всіх категорій земель та земельних ділянок населених пунктів (за винятком земель сільськогосподарського призначення та земельних ділянок водного фонду, що використовуються для риборозведення).

1) Порядком змінено форму витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку та встановлено форму заяви, за якою надається адміністративна послуга.

2) Принциповою відмінністю положень нового Порядку в порівнянні з вимогами попереднього є визначення коефіцієнта, який характеризує функціональне використання земельної ділянки – Кф на підставі Класифікації видів цільового призначення земель.

При цьому, для земельних ділянок, інформація про які не внесена до відомостей Державного земельного кадастру та у разі якщо у відомостях Державного земельного кадастру відсутній код Класифікації видів цільового призначення земель для земельної ділянки, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), застосовується із значенням 2,0.

Тобто нормативна грошова оцінка таких земельних ділянок, яка є базою оподаткування, буде збільшена вдвічі. Для уникнення проблемних ситуацій при обчисленні та сплаті земельного податку чи орендної плати рекомендуємо користувачам земельних ділянок перевірити наявність даних про земельні ділянки, які використовуються, у Державному земельному кадастрі. У разі їх відсутності необхідно внести актуальну інформацію про земельну ділянку до Державного земельного кадастру.

2) Попередній порядок визначав, що вихідними даними для обчислення коефіцієнта, який характеризує місце розташування земельної ділянки (Км), є генеральні плани та проекти планування і забудови населених пунктів,  плани  їх земельно-господарського устрою, матеріали економічної оцінки їх територій.

Згідно з новим Порядком, вихідними даними для обчислення коефіцієнта Км (коефіцієнт, який характеризує місце розташування земельної ділянки) є затверджені матеріали Генеральної схеми планування території України, схем планування території Автономної Республіки Крим та областей, генеральні плани населених пунктів у частині, яка характеризує існуючий стан населеного пункту.

3) З положень нового Порядку слідує, що нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення, що розташовані в межах населених пунктів, здійснюється відповідно до Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Української академії аграрних наук від 27 січня 2006 року № 18/15/21/11, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 квітня 2006 року за № 388/12262.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок водного фонду, що розташовані в межах населених пунктів, які використовуються для риборозведення, здійснюється згідно з Порядком нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів), затвердженим наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 22 серпня 2013 року № 508, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12 вересня 2013 року за № 1573/24105.

4) З метою внесення даних до Державного земельного кадастру про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів оформлюється електронний документ відповідно до вимог Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051.

Рішенням тридцять дев'ятої сесії Бердянської міської ради VI скликання від 12.07.2013 № 62 затверджена технічна документація з нормативної грошової оцінки земель в межах території м. Бердянськ Запорізької області, розроблена Державним підприємством Український державний науково-дослідний інститут проектування міст “Діпромісто” імені Ю.М. Білоконя, та введена в дію з 1 січня 2014 року.

Новий порядок не визначає якихось суттєвих змін, які б зумовили необхідність розроблення і затвердження нової технічної документації з нормативної грошової оцінки земель в межах м. Бердянськ.

Окрім іншого, наразі ведуться перемовини з розробником щодо можливості внесення певних змін для приведення програмного забезпечення у відповідність до вимог нового Порядку.

БМР - офіційний сайт

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX