Одним з наймасштабніших принципів Стратегії розвитку стане будівництво нового корпусу лікарні для розміщення реформованого приймально-діагностичного відділення. За словами головного лікаря БТМО Дмитра Єгорова реалізація цього пункту буде проводитись в два етапи. На першому — буде реформовано існуюче приймальне відділення. На першому поверсі місльклікарні розташовуватиметься приймально-діагностичне відділення. Його основною функцією буде визначення діагнозу пацієнта, надання ургентної допомоги і переведення в профільне відділення, в якому пацієнт проходитиме повний курс лікування. На другому етапі приймально-діагностичне відділення розташовуватиметься в окремому корпусі, який буде зведено спеціально для реформованого відділення.
Значна увага приділятиметься роботі з персоналом. Нинішнє керівництво відділень лікарні пройде спеціальний аудит, приділятиметься увага підвищенню культури спілкування з пацієнтами. Окремим пунктом Стратегії розвитку передбачено залучення молодих спеціалістів, адже в Бердянську існує серйозна проблема з нестачею кваліфікованих медичних кадрів. Спеціально для реалізації даного пункту передбачається запровадження програми забезпечення житлом молодих спеціалістів. За словами Дмитра Єгорова розробка цієї програми перебуває в стадії завершення. Паралельно з цим проводитиметься робота із залучення досвідчених спеціалістів. Поглиблюватиметься співпраця з провідними медичними установами України. Співпраця полягатиме в організації виїзних прийомів в Бердянську вузькопрофільних спеціалістів, обмін досвідом з бердянськими медиками.
Створення електронного документообігу. До 2020-го року планується розробити сайт медичної установи, запровадити електронні карти пацієнтів, перевести документообіг лікарні в цифровий варіант.
Експерт німецького проекту GIZ Штефан Дрегер, який брав безпосередню участь в розробці Стратегії, високо оцінив цей документ і наголосив, що він може суттєво допомогти в запровадженні основних принцпів медичної реформи в Україні і підвіщить якість надаваних послуг. Крім того, Штефан Дрейгер підкреслив, що Бердянськ став одним з перших міст України, де розробили таку Стратегію.
Дмитро Єгоров наголосив, що реалізація Стратегії розвитку БТМО до 2020-го року передбачає наявність значних коштів. Виключно за рахунок місцевого бюджету запровадити ключові принципи Стратегії неможливо, однак факт наявності такого документу дозволяє розраховувати на кошти державного бюджету та європейських грантодавців.