Навигатор

×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 484

"БМТП" повідомило правоохоронні органи про скоєння кримінальних правопорушень Богданом Бабцем

Вчора ввечері, 3 травня, Державне підприємство "Бердянськкий морський торговельний порт" звернулось із Заявою на ім'я Генерального прокурора України Юрія Луценка та Начальника Бердянського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області Олега Фомічова "відповідно до вимог ст. 214 КПК України, але не пізніше 24 годин після одержання цієї заяви внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості щодо здійснення гр-м Бабцем Богданом Михайловичем за згодою службових осіб Міністерства інфраструктури України, які відповідно до покладених на них “Положенням про Міністерство інфраструктури України” обов'язків є відповідальними за забезпечення формування державної політики у сфері морської галузі, кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 205-I (підроблення документів, що подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи за попередньою змовою) та ст. 15, ч.3 ст. 206-2 (замах на протиправне заволодіння майном юридичної особи - державного підприємства “Бердянський морський торговельний порт” (далі ДП “БМТП”), яке спричинило тяжкі наслідки) і розпочати по ньому досудове розслідування.

Кримінальне правопорушення склалося з наступних дій Бабця Б.М.:

Так, пунктом 1. Наказу Державного секретаря Міністерства Інфраструктури України (далі Наказ) Галущака А. Е. від 18.04.17р. №41-0 “Про керівника державного підприємства “Бердянський морський торговельний порт” Ільїн М. І., який відповідно до наказу №192-0 від 10.10.2014р. виконуючого обов'язки Міністра інфраструктури України Маліна О. Л., з 15.10.14р. виконував обов'язки директора ДП “БМТП”, з 19.04.17р. був звільнений від виконання цих обов'язків за п.2 ч.1 ст.36 КзпП України на підставі доповідної записки директора Департаменту реформування та функціонування морського та річкового транспорту Басюка О. Г. від 03.04.17р. №303/27/18-17. і відповідно до п.2 цього Наказу з 20.04.17р. на посаду виконуючого обов'язки директора ДП “БМТП” на період до прийняття відповідного рішення Уповноваженим органом управління, був призначений гр-н Бабець Б. М.

Пунктом 3. цього Наказу Департамент реформування та функціювання морського та річкового транспорту (далі ДРФМРТ) та ДП “БМТП” зобов'язувалися забезпечити ознайомлення Ільїна М. І. та Бабця Б.М. з вказаним наказом під особисті підписи, про що до 21.04.17р. проінформувати Управління кадрової служби України з наданням підтверджувальних документів. І пунктом 4. цього Наказу ДП “БМТП” зобов'язувалося забезпечити з Ільїним М. І. необхідні розрахунки відповідно до законодавства.

Але в зв'язку з тим, що Ільїн М. І. 19.04.17р. продовжував перебувати на лікарняному і заступивши з 20.04.17р. до роботи, відповідно до наказу від 20.04.17р. №56 з 21.04.17р. пішов у чергову щорічну відпустку, призначивши у межах своїх повноважень виконувати обов'язки директора ДП “БМТП” головного інженера Гуренко В. І., службові особи ДРФМРТ п.1 вказаного Наказу Галущака А. Е. не виконали.
Такі обставини порушень не змінили намірів службових осіб Мінінфраструктури України і Бабець Б.М., намагаючись їх виконати без набуття за п.2 цього Наказу належних повноважень виконуючого обов'язки директора ДП “БМТП” , а звідси і службових повноважень та з тим щоб їх одержати у неправовий спосіб, у тому числі і за допомогою незаконно наданих йому службовими особами Мінінфраструктури статутних документів ДП “БМТП”, з 21.04.17р. по теперішній час заблокував роботу державного підприємства у фінансово-господарській діяльності наступними діями.

Так, 24.04.17р. він спонукав державного реєстратора сектору державної реєстрації суб'єктів господарської діяльності управління економічного розвитку виконавчого комітету Бердянської міської ради Кальченко О. В. незаконно внести до “Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань” зміну прізвища попереднього виконуючого обов'язки директора ДП “БМТП” Ільїна Миколи Івановича на виконуючого обов'язки директора ДП “БМТП” Бабця Богдана Михайловича. Після цього, при наявності у діловодстві ДП “БМТП” оригіналу печатки, через розділ “Різне” Бердянської суспільно-політичної газети “Південна зоря” від 27.04.17р. №17 зробив повідомлення про недійсність печатки державного підприємства код ЄРДПОУ 01125761 у результаті нібито її втрати і 25.04.17р., при наявності у підприємства оригіналу печатки, одержав у приватного підприємця Проніної Н. М. її дублікат. Потім з 26.04.17р. за допомогою внесених змін до ЄДР та одержаному у незаконний спосіб дублікату печатки, а також незаконно одержаних від службових осіб Мінінфраструктури оригіналів статутних документів ДП “БМТП” одержав на своє ім'я, як нібито керівник підприємства, електронний підпис та змінив електронну печатку підприємства, чим заблокував електроні цифрові підписи інших посадових осіб ДП “БМТП”, які до зазначених змін мали повноваження на підписання податкових накладних та подання фінансової і податкової звітності до державних органів і в такий спосіб позбавив державне підприємство можливості здійснювати обов'язкову реєстрацію податкових накладних які були виписані у першій половині квітня 2017р. І інші податкові накладні та іншу обов'язкову фінансову та податкову звітність підприємства.

У зв'язку із значеними діями Бабця Б.М., ДП “БМТП”, фактично і юридично маючи усі можливості для здійснення поточної фінансово-господарської діяльності, було позбавлено можливостей здійснювати в цій частині свою статутну діяльність.
З 26.04.2017р. по 03.05.17р. у зв'язку із зазначеними блокуваннями Бабцем Б. М. електронних цифрових підписів, необхідних для реєстрації податкових накладних в Єдиному державному реєстрі податкових накладних (далі ЄДРПН), прострочена реєстрація восьми квітневих податкових накладних у сумі ПДВ - 119694,47 грн. Відповідно до ст.120-I Податкового кодексу України, державною фіскальною службою України станом на 03.05.17р. на ДП “БМТП”, за прострочку реєстрації вказаної кількості податкових накладних накладений штраф у сумі 11970грн., що на вказану суму є прямою матеріальною шкодою для державного підприємства.

Вважаємо, що у вищезазначених діях Бабця Б. М. мають місце ознаки злочинів, передбачених ч. 2 ст. 205-I та ст.15, ч.3 ст. 206-2 КК України, тобто підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи з метою у неправовий спосіб протиправного (рейдерського) заволодіння майном юридичної особи - державного підприємства “Бердянський морський торговельний порт” і у зв'язку з цим та відповідно до вимог ст. ст. 60 і 214 КПК України, -

П Р О Ш У:

1. Внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань Бердянського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області заяву-повідомлення юридичної особи - ДП “БМТП” про здійснення гр-ом Бабцем Богданом Михайловичем за згодою службових осіб Мінінфраструктури України кримінального правопорушення передбаченими ч.2 ст. 205-I та ст. 15, ч.3 ст. 206-2 КК України і розпочати по ньому досудове розслідування.

2. Про прийняте рішення письмово повідомити юридичну особу з наданням до нього довідки про внесення цієї заяви до ЄРДР."

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX