Навигатор

Делегацію ЄС ознайомили з проблемами порту Бердянськ

31-го січня делегація ЄС завітала до Бердянського порту, щоб особисто ознайомитись з проблемами містоутворюючого підприємства.

Керівник Групи підтримки України при Єврокомісії Петер Ваґнер, голова представництва групи Європейського інвестиційного банку в Україні Жан-Ерік де Загон, голова політичної секції представництва ЄС в Україні Фабіо Делла Піазза та ряд інших високоповажних гостей  за круглим столом з керівництвом Бердянського порту визначали, в який спосіб європейські партнери можуть підтримати регіон і державний порт зокрема.

Керівник ДП “БМТП” Олександр Трощенков детально охарактеризував економічну ситуацію, в якій опинилось підприємство в результаті бойових дій на Донбасі та блокади Керч-Єнікальського каналу. В 2018-му році повністю втрачено металопродукцію та глину - всього 840 тисяч тон. Втрати підприємства за 2018 рік склали 4,6 мільйона доларів США.

Через кризову ситуацію керівництво ДП “БМТП” почало диверсифікувати напрямки діяльності та вантажі, які обробляються. В серпні 2018-го після придбання нового перевантажувального обладнання — двох СПМ та введення нової технології перевалки зернових, за пів року вдалось опрацювати 200 тисяч тонн зернових вантажів.

В надскладних умовах вдалось залучити унікальний вантаж для Бердянського порту — комплекти вітрогенераторів "General Electrik" для будівництва Приморської ВЕС-1. Успішна робота з комплектами вітронергетичних установок, схвальні рекомендації партнерів з транспортно-логістичної компанії “Холлеман Україна”, обширні складські майданчики, на яких одномоментно можна розмістити 26 комплектів вітроегенраторів, прямі під'їзди до порту та пряма автомагістраль дозволяють розраховувати на залучення додаткових обсягів вітроенергетичного обладнання до 182 комплектів.

В якості партнера ДП “БМТП” вже розглядають фірма Vestas,  китайські виробники “China Machinery Engineering Corporation”, які  відвідували Бердянський порт, та інші компанії. Єдина проблема, яка може завадити залучити такий необхідний вантаж — відсутність потужних портових кранів, тому одним з основних проектів, які прагнуть реалізувати в Бердянському порту за підтримки європейських партнерів є придбання мобільного крану типу Liebherr LHM 550 або його еквіваленту вантажопідйомністю 144 тонни.

Олександр Трощенков також акцентував увагу європейських партнерів на високому професіоналізмі бердянських докерів, які підтвердили свої професійні вміння при розвантаження негабаритних вантажів.

Члени делегації зафіксували інформацію, яку озвучили в "БМТП".  Голова представництва групи Європейського інвестиційного банку в Україні Жан-Ерік де Загон підкреслив, що будуть розглядатись як великі інфраструктурні проекти для розвитку регіону, так і локальні.

Голова політичної секції представництва ЄС в Україні Фабіо Делла Піазза запевнив в незмінній підтримці України з боку Європейського співтовариства. Наприкінці зустрічі керівник Групи підтримки України при Єврокомісії Петер Ваґнер висловив сподівання, що проекти, озвучені керівництвом Бердянського порту, знайдуть підтримку, як у Європейського інвестиційного банку, так і в інших установах ЄС. 

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX