Навигатор

×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 484

ДП “Бердянський морський торговельний порт”: хроніка протесту

З 20-го квітня в Бердянському морському торговельному порту триває безпрецедентна для Бердянська та й всієї морської галузі безстрокова акція протесту проти звільнення Миколи Ільїна з посади в.о. директора “БМТП”. За 18 днів протистояння відбулось чимало подій. Пригадаємо ключові з них.

В четвер, 20-го квітня до управління “Бердянського морського торговельного порту” прибули заступник керівника Департаменту розвитку морського та річкового транспорту Олексій Геращенко, призначений на посаду в.о. директора ДП “БМТП” Богдан Бабець в супроводі міського голови Володимира Чепурного. На сходах до управління державного підприємця делегацію зустріли співробітники порту, які рішуче заявили про недопустимість звільнення Микола Ільїна і оголосили безстрокову акцію протесту на підтримку свого директора.

21-го квітня бердянських портовиків і Миколу Ільїна підтримав Президент Асоціації портів України “Укрпорт” Юрій Крук і направив звернення до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням детально розібратись в ситуації довкола “БМТП”.

В цей час Богдан Бабець в черговий раз спробував зайти на підприємство, однак портовики, вільні від зміни, не пропустили новопризначеного, красномовно продемонструвавши своє відношення, розвернувшись до нього спинами.

Однак, принципова позиція бердянських портовиків не завадила Богдану Бабцю охарактеризувати акцію протесту, як “шоу” - “... будоражить коллектив, это, считаю, не нормальным. Во всяком случае, сам в этом шоу участвовать не намерен”. В цьому ж інтерв'ю пролунала теза, яка засвідчує відношення пана Бабця до приватних портових операторів - “... в работе частных портовых операторов есть немало положительных моментов. Они сами наращивают грузопотоки, а это, в том числе, поступления в государственный бюджет, и заставляют гибче работать государственные предприятия. Конкуренция – двигатель прогресса…” Такі заяви здивували портовиків, адже новопризначеному керівнику державного підприємства мало б бути відомо про гострий конфлікт між ДП “БМТП” і, так званим, приватним портовим оператором “Аскет Шиппінг”. Пізніше Богдан Бабець дав інтерв'ю, одному з місцевих каналів, яке ретранслювали і на комунальному телебаченні.

Цього ж дня, в Орджонікідзевському суді м. Запоріжжя відбулось два засідання по обранню запобіжного заходу для Миколи Ільїна, в рамках кримінальної справи про перевищення службових повноважень в інтересах ДП “БМТП” та відстороненню від займаної посади. Якщо в першому випадку, Феміда відхилила клопотання слідчого про тримання під вартою на період досудового слідства, то в другому слуханні, не зважаючи на Наказ МІУ про звільнення Ільїна М.І., суд ухвалив відсторонити Миколу Ільїна з посади в.о. директора ДП “БМТП” на 60 днів. Відзначимо, що ця ухвала була оскаржена в апеляційному суді і суд задовольнив апеляцію.

24-го квітня на загальних зборах трудового колективу було прийнято рішення передати координацію дій, щодо проведення акції протесту Комітету захисту порту, який функціонував в “БМТП” з жовтня 2016-го року. Від імені Комітету ухвалено звернення до МІУ не приймати кадрових рішень, до розв'язання конфліктної ситуації в судах,  до Президента та Прем'єр-міністра провести розслідування по ситуації на державних підприємствах морської галузі, покарати чиновників, які своїми діями наносять шкоду державі. Звернення буде направлено до БМР, ЗОДА, МІУ, Прем'єр-міністру та Президенту України.

Цього ж дня, в вечірньому ефірі телеканалу “Еспрессо” відбувся прямий ефір з Міністром інфраструктури Володимиром Омеляном, під час якого один зі співробітників Бердянського порту звернувся до профільного Міністра з проханням детально розібратись в ситуації довкола “БМТП”, конфлікту з приватним портовим оператором “Аскет Шиппінг” та звільненням Миколи Ільїна. Володимир Омелян пообіцяв, що в Бердянськ завітає міністерська місія для детального вивчення ситуації.

26-го квітня представники Міністерства інфраструктури приїхали до Бердянська. На зустрічі  портовики повідомили позицію трудового колективу, щодо наказу профільного Міністерства про звільнення Миколи Ільїна та запропонували призупинити дію наказу про призначення нового керівника “БМТП” до вироку суду, щодо звільнення та відсторонення Миколи Ільїна. Однак, до сьогоднішнього дня компромісна пропозиція бердянських портовиків залишається без відповіді.

Крім того, представників МІУ проінформували, що Богдан Бабець відкликав електронні підписи уповноважених осіб ДП “БМТП”, через що адміністрація державного підприємства не має змогу проводити сплату податкових платежів.

27-го квітня з'явилась інформація, що проти учасників акції протесту планують застосувати силу. Комітет захисту порту оперативно відреагував на цю інформацію та направив звернення на Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та Генерального прокурора Україна Юрія Луценка не допустити будь-яких провокацій проти мирної акції.

Цього ж дня в суспільно-політичній газеті “Південна зоря” опублікували оголошення про, начебто, втрату офіційної печатки ДП “БМТП”. Керівництво підприємства оперативно відреагувало на цю інформації та спростувало її, надіславши офіційні листи до Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, начальника Бердянського об'єднанного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, керівника Бердянської об'єднаної податкової інспекції, керівника Бердянської міської виконавчої дирекції Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності, керівника Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Бердянськ. Юридичний відділ ДП “БМТП” розцінив такі дії, як спробу рейдерського захоплення підприємства, про що було повідомлено правоохоронні органи.

3 травня головний редактор газети “Південна зоря” Віктор Михайличенко відмовився публікувати спростування про розміщення інформації, яка не відповідає дійсності, повідомивши що листа поштою він ще не отримав, а електронного листа йому недостатньо і йому треба показати спростування юристу.

У зв'язку з вищенаведеними фактами, ДП “БМТП” повідомило правоохоронні органи про вчинення кримінальних правопорушень Богданом Бабцем за ознаками передбаченими ч.2 ст. 205-I та ст. 15, ч.3 ст. 206-2 КК України.

Паралельно з цим з'явилась офіційна інформація , що Генеральна прокуратору та НАБУ відреагували на запит народного депутата України, заступника голови фракції “Батьківщина” в Парламенті Сергія Соболєва щодо обставин отримання ТОВ “Аскет Шипінг” статусу портового оператора, за сприяння чиновників ДП “АМПУ” та Міністерства інфраструктури, із порушенням положень Закону України “Про морські порти України” та внесення його в Реєстр морських портів, що призвело до значних втрат бюджету України.

4-го травня, на другому тижні безстрокової акції бердянських портовиків, в "БМТП" відбулось виїзне засідання Профспілки робітників морського транспорту України, на якому Президія ПРМТУ висловила одноголосну підтримку трудовому колекту Бердянського порту та звернулась до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з вимогою звільнення Міністра інфраструктури Володимира Омеляна та представників його команди.

Станом на 8-ме травня, “Бердянський морський торговельний порт” працює в штатному режимі, всі зобов'язання перед своїми клієнтами, окрім заблокованої Багданом Бабцем процедури надання електронних податкових накладних, виконуються оперативно. Штрафні санкції з боку податкових органів відбиваються на економічних показниках підприємства. Безстрокова акція протесту продовжується.

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX