Навигатор

ДП “БМТП” оприлюднює офіційні дані про відрахування в бюджети всіх рівнів за останні три роки

ДП “Бердянський морський торговельний порт” представляє зведену інформацію про відрахування в бюджети всіх рівнів за 2015-2016 роки і 9 місяців поточного року. Приводом для публікації стали деякі висловлювання народного депутата України Соболєва С.В. в ефірі політичних ток-шоу вітчизняних телеканалів.

Згідно офіційних даних, ДП “БМТП” відраховано за 2015-2016 роки до бюджетів всіх рівнів  638 мільйонів 255 тисяч гривень. З них до державного бюджету - 488 мільйонів 814 тисяч гривень, до місцевого бюджету - 66 мільйонів 155 тисяч (без врахування ЄСВ), Єдиний соціальний внесок склав 83 мільйони 290 тисяч гривень. За 9 місяців поточного року ДП “БМТП” відрахував до державного бюджету 69 мільйонів 260 тисяч гривень, до місцевого — 48 мільйонів 062 тисячі гривень (в т.ч. ЄСВ).

В своїх публічних висловлюваннях народний депутат Соболєв С.В. зазначав що сукупно за два роки ДП “БМТП” до державного бюджету перераховано 1 мільярд гривень. З вищенаведених даних видно, що це не відповідає дійсності і розходиться з офіційним показником майже на 400 мільйонів гривень. Це, фактично, річний результат дуже успішної роботи підприємства. Крім того, не відповідають дійсності і дані, озвучені народним депутатом, щодо відрахувань до місцевого бюджету - “Якщо тільки 160 мільйонів сплатили податків тільки місту Бердянську, то зараз сплатили 4 мільйона”. Підкреслюємо, за 9 місяців поточного року до бюджету Бердянська вже перераховано понад 48 мільйонів гривень, що в 12 разів перевищує озвучені політиком дані.  

В порівнянні з рекордними для підприємства роками, в 2017 році ДП “БМТП” дійсно знизить відрахування до державного бюджету. Це пов'язано з падінням обсягів вантажопотоків. Причиною стали об'єктивні фактори, які не залежать від керівництва державного підприємства. По-перше, наслідком торгової блокади підприємств, що залишились на окупованій території стало припинення постачання продукції Єнакієвського, Макіївського та Донецького металургійних підприємств, яка складала до третини вантажообігу порту.

По-друге незаконне будівництво Російською Федерацією мосту через Керченську протоку негативно позначилось на співпраці з вантожовласниками, які переорієнтували вантожопотік до портів Чорноморського басейну. Варто відзначити, що спад виробництва спостерігається і в Маріупольському МТП. Більше того, колектив “Маріупольського морського торговельного порту” працює неповний робочий тиждень. Не зважаючи на існуючі труднощі, в ДП “БМТП” 5-тиденний робочий тиждень. На підприємстві вчасно і в повному обсязі сплачується заробітна плата,  до державних свят нараховуються премії.

По-третє, скорочення обсягів вантажообробки ДП “БМТП” в 2017 році відбулось і через відтік одного з основних видів вантажів, традиційних для Бердянського порту — зерна. В суді продовжується розгляд справи, щодо незаконності внесення до Реєстру портових операторів приватної фірми “Аскет Шиппінг”, яка перебрала на себе цю категорію вантажів. Своєї позовної заяви керівництво “БМТП” не відкликало.

Наразі існує загроза зменшення вантажообігу внаслідок зменшення паспортних глибин у підхідному каналі та біля причалів порту.

Враховуючи вищенаведене ДП “БМТП” закликає політиків всіх рівнів під час публічних висловлювань оперувати тільки перевіреною інформацією, з урахуванням всіх факторів, які так чи інакше позначаються на роботі державних підприємств та докласти зусиль для виправлення ситуації на загальнодержавному рівні.

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX