Навигатор

ДП “БМТП” вийшло на позитивну динаміку. Здобутки і перспективи підприємства обговорили на звіті адміністрації та профспілки за І квартал 2018-го року

Загальний показник І кварталу 2018-го року — опрацьовано 128 тис тон вантажів, загальні збитки склали 28 мільйонів гривень. Однак в квітні вдалось вийти на позитивну фінансову динаміку і за показниками місяця вже  очікується отримання прибутку. За прогнозами заступника директора Олександра Клименкова та керівника підприємства Олександра Трощенкова, в травні вантажопотік знову зросте. Про це керівники підприємства доповіли на звітній зустрічі з трудовим колективом за результатами роботи в першому кварталі року, яка відбулась у середу, 25-го квітня, в актовій залі ДП “БМТП”.

Якщо в  зимові місяці спостерігався значний спад вантожопотоку, то сьогодні вже чітко викреслилась позитивна динаміка. Державний стивідор суттєво розширив перелік перевалюваних вантажів, повернув номенклатуру, яка не опрацьовувалась більше року, намітились позитивні перспективи по зерновим.
Олександр Трощенков доповів про зустріч з керівництвом області, за підсумками якої від імені голови ЗОДА Костянтина Бриля направлені листи до голови “АМПУ” Райвіса Вецкаганса, щодо проблем із днопоглибленням в Бердянському порту та на керівництво “Укрзалізниці”, щодо перебоїв з доставкою вантажів. В Бердянській  мерії на зустрічі з міським головою Володимиром Чепурним також було досягнуто порозуміння  відносно питання встановлення вагових комплексів на в'їздах в місто. Потім керівник підприємства взяв участь у засіданні робочої групи з цього питання.

В разі встановлення габаритно-вагових комплексів на в'їзді в місто, приватні портові оператори не зможуть завозити на свої склади на околицях міста вантажівки із значним перевантаженням, що шкодить дорогам міста та надає їм неправомірну конкурентну перевагу. Коли всі будуть дотримуватись нормативних актів щодо  ваги автомобілів, державний портовий оператор зможе надати більш якісні та оперативні послуги за рахунок збереження зернових вантажів у складах безпосередньо на території порту.

За три зимові місяці кошти на рахунках ДП “БМТП” зменшились зі 145 мільйонів до 93-х мільйонів. У зв'язку з цим ухвалено рішення тимчасово призупинити ряд видатків на проекти, що можуть зачекати — придбання автокрану, ремонт третього тепловозу, придбання ще одного мотовозу.

Натомість, на ремонті  приміщень службово-побутового корпусу  для тих, хто працює безпосередньо на причалах та території порту, вирішено не економити, адже це стосується їх здоров'я і комфорту. Після заміни вікон та ремонту покрівлі на даху побутового корпусу, там заплановано встановлення геліосистеми, що дозволить скоротити видатки на гарячу воду.

За інформацією Олександра Клименкова в травні очікується збільшення обсягів вантажообробки, однак вийти на повну прибутковість підприємство зможе лише за показниками 9 місяців роботи.
Крім того, заступник директора з економіки підкреслив, що утримання управлінського персоналу обходиться підприємству в 17% в структурі собівартості послуг. Тому керівництво “БМТП” розглядає варіант скорочення співробітників в управлінні підприємства. Позицію щодо скорочення співробітників висловив і голова профспілкового комітету Василь Гривко.

Він наголосив, що в недалекому минулому здійснювались спроби запустити процедуру скорочення працівників, однак це питання не пройшло на Раді підприємства. Перш ніж розпочати цю процедуру, необхідно підготувати економічне обґрунтування. Профспілковий комітет виступає проти скорочення працівників.

Крім того, Василь Гривко наголосив, що в цьому, як і в минулому роках, буде організовано відпочинок для дітлахів — чотири зміни в дитячому оздоровчому центрі “Райський куточок”, та співробітників — на базі відпочинку “Моряк”.

Як голова профспілкового комітету підприємства Василь Гривко брав участь в пленумі профспілки робітників морського транспорту, в Одесі  де було надано роз'яснення, щодо нової процедури приватизації державних підприємств, з якою він коротко ознайомив присутніх.

З приводу питань, які виникли по результатам звіту керівництва та профспілкового комітету, Олександр Трощенков пообіцяв розібратись, а в разі необхідності зустрітись окремо із працівниками, які порушували проблему.

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX