Навигатор

ЄС:Фінансова допомога Україні приносить нестабільні результати

У Брюсселі засумнівалися, що мільярдні вливання в Україну досить ефективні через високий рівень корупції та впливу олігархів на політику та ЗМІ пише ЛІГА.net.

Підтримка Євросоюзом ходу реформ в Україні з 2007-го по 2015 рік мала обмежений вплив і, незважаючи на поштовх до реформування державних інститутів, результати залишаються досить крихкими. Такий висновок зробили в доповіді Європейського суду аудиторів, опублікованому на сайті відомства.

У ЕСА поставили собі за мету з'ясувати, чи є ефект і наскільки він відчутний від фінансових вливань в країну. За даними аудиторів, така підтримка виробляє недостатній вплив, і в першу чергу це пов'язано з пробуксовування боротьби з корупцією.

Зокрема, в період до 2014 року причиною вважається недостатнє прагнення до реформ з боку колишньої української влади. Як говориться в звіті, після перемоги Майдану в Україні був відзначений деякий прогрес в плані реформ, але при цьому результати нового пакету допомоги на сім років в розмірі 11,2 млрд євро все одно "залишаються нестійкими".

Крім війни Росії проти України одним з основних чинників, що знижує ефективність допомоги ЄС країні, фінансові спостерігачі назвали вплив олігархів на політико-економічну ситуацію держави.


"Не дивлячись на всі зусилля з реформами, Україна як і раніше сприймається як найбільш корумпована країна в Європі. Боротьба з корупцією тут проходить з перебоями, так як система кримінального переслідування все ще недостатньо незалежна від уряду, а олігархи впливають на політичні партії та ЗМІ", - резюмували в ЕСА.З урахуванням таких тенденцій програма допомоги ЄС Україні знаходиться під загрозою, зазначають евроаудітори. У доповіді йдеться про те, що Києву потрібно більше уваги приділяти підвищенню ефективності допомоги ЄС в газовому секторі, управління державними фінансами, модернізувати умови і схеми виплат фінансової допомоги і посилити контроль за її розподілом. Також в ЄС знову нагадали про те, що потрібно більше акцентуватися на проведенні реформ.

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX