Навигатор

Комплексно-різнобічно про феномен комічності

Сьогодні, 28 вересня, в конференц-залі БДПУ розпочала роботу Міжнародна наукова конференція «ВІД СМІШНОГО ДО ВЕЛИКОГО: ФЕНОМЕН КОМІЧНОГО В ЛІТЕРАТУРІ ТА КУЛЬТУРІ», яку проводить факультет філології та соціальних комунікацій, присвячена 190-річчю Бердянська та 85-річчю університету. З ініціативою провести науковий захід виступили: кафедра української літератури та компаративістики, кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури, кафедра соціальних комунікацій БДПУ. Співорганізаторами конференції стали: Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України Національної академії наук України, Гомельський державний університет імені Франциска Скорини (Білорусь).

На конференції працюватимуть сім секцій, присвячені народній сміховій культурі, теорії комічного та його жанровій парадигмі, відтінкам комічного в літературі й культурі (гумору, сатирі, іронії), пародіям, гротеску, бурлеску і травестіям, а також гендерним, національним та політичним аспектам комічного. Окремо працюватимуть секції мовознавців і методистів, які розглядатимуть комічні жанри й тексти в лінгвостилістичному аспекті та проблему їх вивчення у загальноосвітній і вищій школі. Конференція має міждисциплінарний характер, феномен комічного буде висвітлено різнобічно й комплексно – з погляду філології, медіастудій, філософії, психології, культурології, риторики й педагогіки. Бібліотека БДПУ підготувала виставку гумористичних та сатиричних творів української та зарубіжної літератури в конференц-залі університету.

Заявки на участь у конференції подали 182 учених, які представляють практично всі регіони України: міста Київ, Харків, Львів, Дніпро, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кам’янець-Подільський, Миколаїв, Слов’янськ, Тернопіль, Ніжин, Житомир, Херсон, а також переміщені університети Донецька й Луганська. Частина учасників презентували доповіді в дистанційному форматі. До початку конференції опубліковано збірник її матеріалів.

У конференції беруть участь відомі вчені – професори Іван Штейнер (Гомель, Білорусь), Євген Нікольський (Варшава, Польща), Ніна Ільїнська (Херсон), Олександр Борзенко, Любов Хавкіна (Харків), Роман Козлов, Тетяна Вірченко (Київ).

Сьогодні ж о 15.50, в аудиторії 145 головного корпусу БДПУ, в рамках конференції відбудеться зустріч із популярним українським письменником Владиславом Івченком (Суми) і презентація його нових романів – циклу ретродетективів про найкращого сищика імперії Івана Карповича Підіпригору та анімалістичного детективу «Детективна агенція «Буря і натиск» (видавництво «Темпора», Київ).

Завтра, 29 вересня, о 10.00, в аудиторії 5б202 корпусу №5 БДПУ, учасники конференції та студенти зустрінуться з відомою українською вченою й популяризаторкою літератури 1920-х років Яриною Цимбал (очільниця експертного відділу новоствореного Інституту книги) Яриною Цимбал та редактором серії антологій «Наші 20-ті» видавництва «Темпора» Олександром Стукалом. Відбудеться традиційна презентація новинок наукової та навчальної літератури.

Конференцію завершить великий святковий концерт до ювілею університету в Міському палаці культури імені Тараса Шевченка (14.00), куди запрошені всі учасники.

Університетське слово

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX