Навигатор

Літній мовний табір для бердянських дітей у польських Татрах

Логічним завершенням навчального 2016/2017 року став освітній відпочинок у Польщі учнів Центру з вивчення Польської мови для дітей та молоді, який працює при Польському культурно-освітньому товаристві «Відродження» в Бердянську.

Десять дітлахів відпочивали, вдосконалювали польську мову, історію та традиції у польських Татрах, у мальовничому куточку Пороніні.

Протягом року діти польського походження вивчали польську мову в Польському Домі в Бердянську. Викладають в Центрі висококваліфіковані спеціалісти, які отримали вищу освіту в Польщі: магістр Микола Бондарев, магістр Ольга Попова, проф., др. Олексій Сухомлинов. Опрацьована викладачами програма адаптована до потреб місцевих поляків і всіх бажаючих вивчати польську мову. Варто підкреслити, що крім польської мови, молоде покоління поляків Бердянська старанно вивчало польську історію, літературу та культуру. Своєрідною апробацією цих ініціатив було проведення освітньо-наукового семінару «Сучасні методи викладання польської мови як іноземної», який проходив в минулому році під егідою Міністерства закордонних справ і Генерального Консульства Польщі в Харкові. А у вересні поточного року в Бердянську планується II Полонійна Нарада Харківського Консульського округу, присвячена питанням польської та польсько-мовної освіти.

Літній відпочинок в Пороніні був повязаний з пізнаванням польської історії і культури і звичайно з поглибленим вивченням польської мови. Під час літньої школи польські діти з Бердянська, Житомира, Львова, Вінниці і інших міст України взяли участь у захоплюючих екскурсіях в Польських Татрах: Долина 5 озер, Долина Кощьчеліска, відвідали зимову столицю Польщі – Закопане, познайомилися з гуральською культурою підчас спливу по Дунайцю.

Далека Польща про яку розповідють дітям на заняттях стала реальністю. І це найкраще заохочування для подальшого вивчення польскої мови і польскої культури.

Ініціатором і реалізатором виїзду до польських Татр є Фундація «Свобода і Демократія», яка вже кілька років підтримує і сприяє розвитку польскої освіти на Сході, зокрема в Україні.

Відпочинок польських дітей в країні предків був профінансований Сенатом Республіки Польща в рамках опіки над полонією і поляками за кордоном. Виражаємо велику подяку організаторам і спонсорам освітнього відпочинку в Польщі.

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX