Навигатор

Малі броньовані артилерійські катери“Аккерман” і “Бердянськ” включені до складу українських ВМС

В Одесі 6 грудня, проведено урочисту церемонію включення до складу Військово-Морських Сил ЗС України малих броньованих артилерійських катерів “Аккерман” і “Бердянськ”. Збудовані Публічним акціонерним товариством “Завод “Ленінська кузня” на замовлення Міністерства оборони України, катери успішно пройшли усі випробування, загалом ними майже за рік пройдено понад 2 тисячі морських миль, відпрацьовано більше 20 бойових вправ по повітряних, морських та наземних цілях зі всіх видів озброєння.

У церемонії, основу якої склав ритуал урочистого підйому на катерах прапора ВМС ЗС України, взяли участь представники Командування ВМС ЗС України, керівництва Одеської області і міста Одеси, міст Білгород-Дністровський і Бердянськ, правління ПАТ «Завод Ленінська кузня», ветерани флоту, особовий склад Західної військово-морської бази і бригади надводних кораблів флоту.

Сьогодні здійснено суттєвий конструктивний крок у розбудові Військово-Морських Сил Збройних Сил України – до складу флоту включені катери, які мають на озброєнні сучасні бойові модулі, добрі морехідні якості, спроможні виконувати завдання у прибережній зоні, з охорони і оборони пунктів базування і портів, морських і річкових комунікацій, вражати надводні і повітряні цілі, такі катери нам потрібні, - заявив командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко.

Як додав керівник виду Збройних Сил, українські ВМС повністю задовольняють спроможності цих бойових одиниць.

Віце-адмірал Ігор Воронченко нагадав, що на заводі «Ленінська кузня» закладені ще чотири катери такого класу, завершення їх будівництва очікується в серпні-вересні наступного року. Він також висловив впевненість у тому, що у Миколаєві буде добудовано корабель класу «корвет». Крім того, за інформацією командувача українських ВМС, будуватимуться й інші катери, зокрема, ракетні, призначенням яких буде враження надводних сил противника на далекій відстані. Додавши, що 2017 рік стане роком Військово-Морських Сил України, віце-адмірал Ігор Воронченко подякував військово-політичному керівництву країни за системну і конструктивну політику в питанні розвитку національних ВМС.

Зі словами привітання до присутніх на церемонії приєдналися голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський, міський голова міста Білгород-Дністровський Алла Гінак, голова правління ПАТ «Завод Ленінська кузня» Валерій Шандра, представники керівництва Одеської обласної державної адміністрації, міста Бердянськ, священнослужителі.

Під час заходу також відбулася церемонія нагородження кращих військовослужбовців флоту з нагоди Дня Збройних Сил України.


Прес-центр Командування
ВМС ЗС України.

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX