Навигатор

Мінфін хоче ввести новый податок на енергоресурси

Міністерство фінансів України опрацьовує питання введення акцизів на газ, вугілля і кокс. "Ми отримали документи - є плани у Мінфіну ввести акцизи на газ, вугілля і кокс. Поки це тільки пропозиції, і поки пропонуються нульові ставки акцизів. Але якщо вводяться акцизи, значить надалі можливо їх підвищення, що призведе до зростання цін на енергоносії для метпідприємств (той же кокс), що відіб'ється на конкурентоспроможності української металопродукції. Зрозуміло, що металурги будуть проти таких нововведень ", - повідомив генеральний директор асоціації" Укркокс "Анатолій Старовойт.За даними Delo.UA, найімовірніше мова йде про акцизи на імпорт зазначеної продукції.

Україна імпортує коксовне вугілля в основному з РФ і США. Крім того, ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" імпортує кокс зі свого підприємства в Польщі.

Що стосується виробництва, то за даними "Укркоксу", українські коксохімічні заводи (КХЗ) в січні-липні 2016 року збільшили виробництво металургійного коксу 6% -ої вологості на 20,5% - до 7,568 млн. т.

У тому числі в липні випущено 1,069 млн. т. коксу, тоді як в попередньому місяці - 921 тис. т.

Генеральний директор "Укркокса" Анатолій Старовойт повідомив, що проблем з коксівним вугіллям немає.

"Є певні складності в роботі Алчевського коксохімзаводу, але так як вони знаходяться на окупованій території, то інформація про ситуацію на підприємстві надходить уривчаста ", - зазначив співрозмовник агентства.

У той же час він додав, що Дніпровський меткомбінат, який також входить в корпорацію "Індустріальний союз Донбасу", забезпечується коксом з Алчевського КХЗ і "Євраз Южкокс" (колишній "Євраз Баглійкокс").

За 7 місяців поточного року ввезено з США 1,985 млн тонн вугілля, з РФ - 4,6 млн тонн, невеликі обсяги з Польщі та Казахстану. "Частка імпортного вугілля становить 66%, вітчизняних - 34%", - констатував гендиректор.

КХЗ України в 2015 році скоротили виробництво металургійного коксу на 16% в порівнянні з 2014 роком - до 11,606 млн т.
При цьому частка імпортного вугілля в шихті становила 62,4%.
Виробництво коксу на КХЗ у січні-липні 2015/2016рр. і липні-2016, тис. тон. (попередні дані)Виробництво коксу на КХЗ у січні-липні 2015/2016рр. і липні-2016, тис. тон. (попередні дані)

Виробництво коксу на КХЗ у січні-липні 2015/2016рр. і липні-2016, тис. тон. (попередні дані)

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX