Навигатор

МЗС направив меморандум в арбітражному провадженні проти Росії по конвенції ООН з морського права

19 лютого Україна направила меморандум в арбітражному провадженні проти Російської Федерації відповідно до Конвенції ООН з морського права, який доводить, що РФ порушила суверенні права України в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці.

Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства закордонних справ України в понеділок, передає ЦТС.


"Починаючи з 2014 року, РФ незаконно позбавила Україну можливості здійснювати свої права морської держави, заради власних потреб експлуатує суверенні ресурси України, узурпувала права України регулювати власні морські території. Зухвало, в порушення міжнародного права, РФ викрадає енергетичні та рибні ресурси, що належать Україні і її народу, при цьому серед іншого завдає фізичної шкоди українським рибалкам, блокує заходження суден в українські порти в зв'язку з незаконним будівництвом Керченського моста ", - йдеться в повідомленні.


У зв'язку з цим Україна просить арбітражний трибунал припинити порушення Росією Конвенції ООН з морського права і підтвердити права України в Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці, в тому числі зобов'язати РФ поважати суверенні права України в своїх водах, припинити крадіжку українських ресурсів, а також виплатити компенсацію за завдану шкоду.

Представляти інтереси України в Міжнародному арбітражному суді в Гаазі буде заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

У вітчизняному МЗС нагадують, що у вересні 2016 року Україна ініціювала арбітражне провадження проти Росії, що розглядається в Гаазі арбітражним трибуналом, що складається з 5 чоловік. Відзначається, що Україна захищає свої права на всіх належних міжнародно-правових майданчиках, включаючи Міжнародний Суд ООН і висунення вимог на підставі положень Конвенції ООН з морського права.

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX