Навигатор

НАБУ подало позов про визнання недійсним договору АМПУ щодо днопоглиблення в морпортах на 700 мільйонів

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) подало до Господарського суду Києва позов про визнання недійсними договорів щодо проведення днопоглиблювальних робіт в морських портах на суму 712 млн грн. Про це повідомляється на сайті ports.com.ua.

Згідно з повідомленням НАБУ, підставою стало порушення вимог закону «Про державні закупівлі» та інших норм чинного законодавства. Судом порушено провадження у справі.

Зокрема, слідством встановлено, що в наприкінці 2015 - початку 2016 року державне підприємство (ДП) «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) провело конкурсні торги із закупівлі робіт та послуг. Однак переможець торгів був обраний з порушеннями закону «Про державні закупівлі», які виявив операційний аудит, проведений Державною аудиторською службою.

Всупереч рекомендаціям державних аудиторів, представлених до моменту укладення договору, службові особи ДП «АМПУ» все одно підписали договір про закупівлю робіт і послуг з переможцем торгів. Внаслідок таких дій державі завдано збитків в особливо великих розмірах. Розслідування за наведеними фактами детективи НАБУ здійснюють з грудня 2015 року.


«Зазначимо, що прокурори Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП), які здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, в березні 2017 року приступили до розгляду господарської справи про стягнення з ДП« АМПУ »заборгованості за оспорюваними НАБУ договорами про надання послуг. Таким чином, НАБУ і САП в ході провадження досудового розслідування і процесуального керівництва вживають вичерпних заходів для попередження можливої ??розтрати бюджетних коштів та захисту державних інтересів », - наголошується в повідомленні.


У березні 2016 року Державна фінансова інспекція України у ході ревізії діяльності АМПУ виявила фінансові порушення на суму 613 млн грн.


«Підприємство показує нормальні результати, воно прибуткове. Однак встановлено фінансових порушень на суму майже 613 млн грн і операції, які негативно вплинули на діяльність підприємства, на суму майже 2 млрд грн », - відзначала глава відомства Лідія Гаврилова.


За словами глави Держфінінспекції, на дату завершення ревізії в АМПУ не було врегульоване питання завершення днопоглиблювальних робіт по реконструкції підхідного каналу та внутрішніх водних підходів до глибоководних причалів порту «Південний», на які були витрачені кошти на суму майже 870 млн грн, оскільки підрядник - компанія «Мебіус Констракшн Юкрейн» - повідомила про неможливість продовження робіт.


«Моніторинг за двома процедурам закупівлі на 787 млн ??грн по послугах технічного обслуговування акваторії і підхідних каналів Бердянського, Маріупольського та інших морських портів України шляхом днопоглиблення очікуваною вартістю 780 млн грн і послуг про ремонту буксира на суму 7,1 млн грн виявив процедурні порушення на суму майже 15 млн грн », - сказала вона.


За словами Гаврилової, це пов'язано з тим, що процедури закупівлі не були скасовані у зв'язку з відхиленням пропозицій учасників конкурсних торгів, які не відповідали вимогам конкурсної документації.

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX