Навигатор

Орджонікідзевський суд м. Запоріжжя відхилив клопотання про затримання Миколи Ільїна (відео з зали суду)

В рамках досудового розслідування по кримінальній справі про перевищення службових повноважень, яку інкримінують Миколі Ільїну, в Орджонікідзевському суді м. Запоріжжя відбулись слухання. Суд розглянув і відхилив клопотання старшого слідчого Головного управління Нацполіції в Запорізькій області Данила Пекния про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на період досудового слідства.

В рамках досудового розслідування по кримінальній справі про перевищення службових повноважень, яку інкримінують Миколі Ільїну, в Орджонікідзевському суді м. Запоріжжя відбулись слухання. Суд розглянув клопотання старшого слідчого Головного управління Нацполіції в Запорізькій області Данила Пекния про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на період досудового слідства.

Позицію обвинувачення озвучив слідчий Данило Пекний.

Діючи умисно з метою отримання неправомірної вигоди для ДП "БМТП", всупереч інтересам служби, зловживаючи своїм службовим становищем, достовірно знаючи про змінно-добовий план роботи БФ ДП "АМПУ" на 5-те січня 2017-го року, згідно з яким до причалу №2 ДП "АМПУ" повинно швартуватися судно "Venator" під завантаження соргу, вантажовласника "Профітекспорт", з метою створення перешкод в роботі "Аскет Шиппінг" надав незаконну вказівку начальнику вантажного району ДП "БМТП" Раткову, щодо блокування проїздів до причалу №2 ДП "АМПУ". Згідно до висновку судово-економічної експертизи №49/11 2 від 10.03.2017 документально підтверджено розмір матеріальної шкоди в сумі 1 млн. 371 тис. 594 грн. 73 коп. завданої ТОВ "Аскет Шиппінг" на 11 січня 2017 року.

Прокурор та слідчий дійшли висновку, що найоптимальнішим з усіх можливих запобіжних заходів є тримання під вартою.

Досудове слідство приходить до висновку, що для забезпечення належної явки підозрюваного Ільїна М.І., орган досудового розслідування можливості використання відносно нього процесуальних рішень, необхідно обрати йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з наступних підстав: Ільїн М.І. скоїв злочин, передбачений ч.2 ст. 364 Кримінального Кодексу. Згідно зі ст.12 КК віднесено до категорії тяжких, та за які передбачається покарання у вигляді позбавлення волі від 3-х - до 6-ти років. Зібрані під час досудового розслідування докази, достатньо вказують на обгрунтуваність підозри Ільїну М.І. у скоєнні ним кримінального правопорушення, направленого на зловживання службовим становищем. При постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою просимо визначити розмір застави Ільїну в розмірі 5 мільйонів гривень, - озвучив суду своє клопотання слідчий Данило Пекний.

Сторона захисту надала вичерпні докази невинуватості Миколи Ільїна в інкримінованих йому правопорушеннях. В першу чергу, адвокат Олександра Козак повідомила Суд, що Микола Ільїн не може мати навіть статусу підозрюваного, оскільки спроба вручення підозри відбувалась із порушенням законодавства.

Відповідно до ст. 31 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, депутату місцевої ради може бути здійснено Генеральним прокурором, його заступником, керівником відповідної регіональної прокуратури, - акцентувала увагу суду адвокат Олександра Козак. - Отже, прокурор Запорізької області Романов, всупереч вимогам ч. 1, ст. 481 Кримінально-Процесуального Кодексу України, всупереч вимогам Закону "Про статус депутатів місцевих рад" не здійснив повідомлення про підозру Ільїну, а також протиправно доручив її здійснення процесуальному прокурору Крошці Т.В., яка не наділена КПК , відповідними повноваженнями.

По суті обвинувачення адвокат Козак передала суду висновки аудиту Міністерства інфраструктури та ін. документи, в яких керівництву "БМТП" надаються рекомендації про стягнення коштів з приватних підприємств за використання інфраструктури порту.

З боку керівництва "Бердянського морського порту" не надано пояснень, чому керівництвом "БМТП" не було здійснено ніяких дій по запобіганню безкоштовного використання державного майна, чому не було закрито проїзд автотранспорту залізо-бетонними масивами до укладення договору? Безоплатне використання портової території для руху і відстою автотранспорту має своїми наслідками додатковий знос і, відповідно, додаткові витрати для "БМТП" на виконання ремонту і, як наслідок, зменшення прибутку, бази оподаткування. Крім того, керівником в явній формі усвідомлювалось безоплатність надання послуг. Так, актами було неодноразово зафіксовано факт відстоювання автотранспотних засобів, що прибули на адресу ТОВ "Нова Хортиця" на складських майданчиках. Таким чином, посадовими особами ДП "БМТП" не було здійснено усіх заходів для запобігання безоплатного використання майна державної власності, - процитувала фрагмент з результатів аудиту комісією МІУ ДП "БМТП" адвокат Олександра Козак.

Більше того, дозволимо собі процитувати одну з причин звільнення Миколи Ільїна із займаної посади, з матеріалу, що опублікований на сайті Міністерства інфраструктури: керівництвом порту не стягувалася плата за відстій вантажного автомобільного транспорту з зерновими вантажами на складській площадці порту, а також за користування автомобільними дорогами порту при транспортуванні цих вантажів до терміналів приватних стивідорних компаній. Абсурдність ситуації очевидна — профільне міністерство рекомендує Миколі Ільїну вжити заходів, щодо стягнення коштів за використання майна порту, а після їх запровадження порушується кримінальна справа проти в.о. директора БМТП. І вже в квітні це стає одним з приводів для звільнення Миколи Ільїна. Дану схему суду детально пояснила адвокат Олександра Козак.

Адвокат долучила до справи і показання свідків, про рекомендації з боку Міністерства інфраструктури, які, чомусь, слідчий не додав до матеріалів обвинувачення. Більше того, приватному портовому оператору, керівництво "БМТП" систематично пропонувало укласти угоду про використання інфраструктури порту. На цьому акцентував увагу суду Микола Ільїн, а також наголосив, що причал №2 був не єдиним вільним місцем, куди могли пришвартувати судно під завантаження приватним портовим оператором.

Можно було пришвартувати судно до будь-якого з 9-ти причалів, до яких був вільний доступ. На мій погляд, "АМПУ" вже тривалий час намагається запроваджувати незаконні рішення. Заангажованість "АМПУ" помітна і в тому, що заяви про нанесені збитки подає в поліцію не "Аскет Шиппінг", а "АМПУ". Чомусь слідство навіть не допитує "Аскет Шиппінг", звідки виник такий збиток, як між двома спорідненими компаніями могли виникнути збитки? Як керівник, я забов'язаний захищати підприємство і я робив все, в рамках визначених повноважень статутом і вимогами Міністерства інфраструктури по запобіганню безоплатного використання інфраструктури порту, - наголосив Микола Ільїн.

Це фактично підтвердив і в.о. начальника БФ АМПУ Олександр Барчан в своїх свідченнях.

Барчан Олександр Олександрович в своєму допиті також зазначає: "Хочу доповнити, що раніше неодноразово на Раді порту підіймалось питання про укладення угоди між "БМТП" та іншими торговими операторами про платне використання інфраструктури порту. Керівництво неодноразово направляло листи даним операторам з цього приводу. При цьому, портові оператори були згодні на укладення таких договорів, але їх не задовільняли явно завищені ціни". Хочу зазначити, що такий допит явно вказує на те, що керівництвом в особі в.о. директора Ільїна М.І. були використані всі законні шляхи вирішення конфліктної ситуації та виконання вимог чинного законодавства України, - повідомила адвокат Олександра Козак.

В підсумку сторона захисту наголосила, що слідчий та прокурор не довели мету злочину.

Сторона захисту наполягає на тому, що підозра не була вручена ані в час, ані в спосіб, який передбачений Законом і, по-друге, склад злочину, який передбачений ст. 364 Кримінального Кодексу України та мотив злочину - отримання неправомірної вигоди - жодним чином не доведений та не підтверджується матеріалами кримінального провадження, - озвучила позицію захисту адвокат Олександра Козак.

Тверду переконаність у невинуватості Миколи Ільїна в залі суду озвучили заступник голови фракції “Батьківщина” в Парламенті Сергій Соболєв та лідер фракції “Батьківщина” в Запорізькій обласній раді Олександр Старух, які висловили готовність взяти на поруки Миколу Ільїна.

Миколу Ільїна я дуже добре знаю вже не перший рік і вважаю, що він, як ніхто зацікавлений в тому, щоб були доведені відповідні факти. Я хочу повідомити, Ваша Честь, що мною, як народним депутатом України, направлено відповідний депутатський запит, який був зачитаний з трибуни Верховної Ради, заступником Голови Верховної Ради, щодо особистого інтересу прокурора області пана Романова в цій справі, оскільки він необгрунтовано захищає інтереси приватної компанії, а не державного порту. Це направлено в НАБУ. Є відповідне рішення Солом'янського районного суду, який забов'язав НАБУ внести в Єдиний реєстр ці факти і мною будуть надані всі відповідні свідчення для того, щоб це довести. Така сама інформація в мене є ще по одній особі, яка виконує функції держави - це заступник міністра інфраструктури пан Лавренюк, по якому в мене є достатньо інформації. Так само я передав цю інформацію в НАБУ, щоб було свідчення того, що в даному випадку є не захист інтересів держави, а захист конкретної приватної структури, - наголосив Сергій Соболєв.

Готовність взяти на поруки Миколу Ільїна, Олександр Старух обгрунтував наступним чином:

Микола Ільїн є відповідальним депутатом. Не дивлячись на те, що діяльність депутата - це громадська діяльність, він не пропускає роботу комісії, працює на окрузі, користується довірою виборців. Прошу звернути увагу Високий Суд, що єдиним джерелом влади в Україні є народ, а з понад тисячі громадян, які балотувалися, саме Миколі Івановичу, представники бердянської громади довірили представляти свої інтереси в обласній раді. Отже, вважаю, що він буде сприяти слідству у встановленні істини, бо як керівник фракції, можу поручитись за нього, як за людину і, як за депутата. Тим більше, що народ України - єдине джерело влади, так само за нього поручився, - повідомив суд голова фракції "Батьківщина" в Запорізькій обласній раді Олександр Старух.

В підсумку суд відхилив клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX