Навигатор

Підготовка до приватизації бердянського порту: як голосують у Верховній Раді депутати від Бердянська

17-го травня у Верховній Раді до порядку денного чергової сесії намагалися внести проект змін до Закону «" Про перелік об'єктів права державної власності, які не підлягають приватизації" щодо деяких об'єктів сільськогосподарської та транспортної галузей» (№4536). Затвердження проекта, фактично дає можливість запуску процедури приватизації Бердянського морського торговельного порту.

Кабінет міністрів України ініціює виключення з переліку державних підприємств, які не підлягають приватизації, ряд об'єктів, серед яких і Бердянський морський торговельний порт. У списку представлені десятки підприємств, яким дійсно вкрай необхідний інвестор. І, навряд чи, це питання особливо торкнулося бердянців, якби не наявність в цьому переліку містоутворюючого підприємства - Бердянського морського торговельного порту.
В останні кілька років БМТП демонструє феноменальні показники перевалки вантажів і відрахування до державного та місцевого бюджетів. Колектив порту на чолі з в.о. директора Миколою Ільїним неодноразово висловлювали глибоку стурбованість у зв'язку з перспективою приватизації БМТП. Портовики переконані, в нинішніх економічних і політичних умовах ринкова вартість підприємства буде істотно занижена і пограниччя з зоною АТО Бердянська, навряд чи приверне увагу інвестора, який зможе гарантувати соціальні стандарти і забезпечити стабільно високі надходження до бюджетів усіх рівнів. Цю позицію озвучили в міністерстві інфраструктури, народному депутату України Олександру Пономарьову і представникам місцевої влади. Озвучували з надією, що портовиків почують і сприятимуть у захисті державного підприємства.
У вівторок на сесії Верховної Ради намагалися внести до порядку денного проект змін до Закону «"Про перелік об'єктів права державної власності, які не підлягають приватизації "щодо деяких об'єктів сільськогосподарської та транспортної галузей» (№4536). Згідно цього документа пропонувалося виключити БМТП з переліку підприємств, які є стратегічними і не підлягають приватизації. На щастя, це питання не знайшло підтримки більшості депутатів. Але для бердянців, вельми цікаво, як же голосували за це питання народні депутати з Бердянська Сергій Валентіров і Олександр Пономарьов.У підсумку Сергій Валентіра підтримав цей проект, а Олександр Пономарьов, із зазначеного питання, не голосував. Для сайту pro.berdyansk.biz депутати свою позицію прокоментували наступним чином:


- На сегодня это вопрос первостепенной важности, так как среди объектов немалую долю составляют предприятия, в отношении которых уже начата процедура банкротства, отсутствует реальный контроль со стороны собственника – государства, и имущественный комплекс этих предприятий попросту уничтожается. Касательно Бердянска, то один из ярких примеров – Бердянский винзавод. Предприятие значится среди тех, которые исключаются из перечня не подлежащих приватизации. Но то, что винзавод не мог быть приватизирован на протяжении последних десятилетий, не помогло сохранить предприятие. На данный момент от винзавода не осталось ничего! И в такой же ситуации могут оказаться и многие другие предприятия, – отметил народный депутат от 81 избирательного округа, бердянец Сергей Валентиров. – И на территории моего округа, и в целом по Украине есть предприятия, которые либо повторят судьбу винзавода, либо туда придет инвестор, а, значит, будут рабочие места.

- В целом законопроект должен обеспечить условия для рыночного использования имущества предприятий и одновременно защитить их, – считает Александр Сергеевич. – Но и у меня, и у многих моих коллег, и у главного научно-экспертного управления есть сомнения в действенности механизма защиты предприятий и интересов государства от внеприватизационной «приватизации». Большинству предприятий, указанных в перечне, нужна реанимация, которую может обеспечить только эффективный собственник. Но не смотря на это, я не голосовал за включение этого вопроса в повестку дня, так как для меня индикатором служил Бердянский морской торговый порт. На данный момент его однозначно нужно сохранить в собственности государства, оставив в перечне объектов, не подлежащих приватизации.


Необхідність і доцільність приватизації деяких підприємств назріла давно, про це ми вже зазначали вище. Але, в той же час, чи можна порівняти малоймовірну перспективу відновлення винзаводу і збитки Бердянська, пов'язані з теоретичною можливістю занепаду БМТП в результаті приватизації?
Позиція нардепа від нашого округу Олександра Пономарьова безумовно радує. Однак, бердянці розраховують, що народний депутат, у разі повторної спроби внесення цього питання на розгляд у Верховній Раді, займе жорстку позицію і з трибуни Парламенту висловить ставлення городян до перспективи приватизації порту.
На засіданні Верховної Ради у вівторок, з жорсткою критикою перспективи приватизації бердянського порту виступив заступник фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв.

Провал голосування по включенню даного питання до порядку денного сесії Верховної Ради, навряд чи істотно вплине на позицію Кабміну. У зв'язку з цим, не виключені нові спроби внесення даного питання на розгляд Парламенту. В такому випадку, громада і портовики розраховують на вагому підтримку з боку нардепа Олександра Пономарьова, адже на кону, без перебільшення, добробут Бердянська.

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX