Навигатор

Рада дозволила електронні квитки в громадському транспорті

Верховна Рада у вівторок затвердила законопроект №4121, який створює правові підстави для місцевих органів влади для впровадження автоматизованої системи обліку проїзду в міському громадському транспорті пише LB.ua.

За ухвалення законопроекту проголосували 265 депутатів.

Автоматизована система обліку оплати проїзду визначена як програмно-технічний комплекс, призначений для здійснення обліку наданих транспортних послуг за допомогою електронного квитка.

Як сказано в пояснювальній записці до документа, електронний облік пасажиропотоку на маршрутах громадського транспорту дозволить оцінити реальний обіг грошових коштів, а відповідно - оцінити обґрунтованість тарифів на перевезення і можливості оновлення автопарку перевізника. Крім того, система забезпечить можливість зручної, швидкої оплати і контролю проїзду, також зменшиться час затримки громадського транспорту на зупинках. Це також дозволить впроваджувати різноманітні гнучкі тарифні системи.

Як повідомляли на сайті Мінінфраструктури наприкінці жовтня, 15 міст і три області оголосили про те, що їм необхідний цей інструмент.

Закон також передбачає збільшення штрафу за безквитковий проїзд пасажира в міському транспорті з 20- до 30-разового розміру вартості проїзду.

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян прокоментував рішення Верховної Ради:

 

"Закон про електронний квиток ухвалено! Дякую Яніці Мерилo - натхненнику та драйверу цього процесу. Дякую народним депутатам за підтримку! Електронний квиток запрацює в низці міст і областей України! Це - зручність для пасажирів, збільшення надходжень до місцевих бюджетів, які можна спрямувати на розвиток транспорту на місцях. Це - боротьба з корупцією та виведення мільйонів гривень, якими громадяни розраховуються у транспорті, у прозору площину"

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX