Навигатор

Шостий день портовики Бердянська протестують проти звільнення свого керівника

З четверга, 20 квітня, трудовий колектив ДП “Бердянський морський торговельний порт” пікетує будівлю управління підприємства, протестуючи таким чином проти призначення в.о. директора ДП “БМТП” Богдана Бабця замість Миколи Ільїна.

Робітники вдалися до цієї акції протесту на знак солідарності зі своїм керівником Миколою Ільїним, якого, на їх погляд, несправедливо відсторонено після конфлікту з приватним портовим оператором ТОВ “Аскет Шипінг”, за яким стоять корумповані високопосадовці. Саме з цим портовики пов'язують кілька кримінальних справ проти Ільїна, жодна з яких не дійшла до стадії судового розгляду.

Що відбувалось раніше?

Після незаконної, з точки зору державного підприємства, реєстрації приватного портового оператора “Аскет Шиппінг”, держава недоотримала 21 мільйон гривень податків. Порт в січні повідомив про це Генпрокуратуру, яка передала справу до Національного антикорупційного бюро України, вбачаючи в такій оборудці ознаки злочину. НАБУ розпочало розслідування з цього приводу.

30-го березня до ДП “БПМТ” прибули слідчі нацполіції, оперуповноважені департаменту захисту економіки та батальйону особливого призначення.

Після цього начальник Бердянської філії АМПУ Олександр Барчан В інтернет-виданні “Город” відкрито виступив на захист приватного портового оператора “Аскет Шиппінг”.

Потім, 5-го квітня, до будівлі управління Державного підприємства “Бердянський морський торговельний порт” прибули старший слідчий слідчого управління головного управління національної поліції в Запорізькій області Данило Пекний спільно з прокурором Запорізької обласної прокуратури Тетяною Крошкою з метою вручення керівнику ДП “БМТП” Миколі Ільїну підозри про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч2 ст. 364 Кримінального кодексу України.

У відповідності до вимог чинного законодавства — Конституції України та Кримінально-Процесуального кодексу - для ознайомлення з текстом підозри, особа якій вручається повідомлення має право на адвоката. Про це слідчого та прокурора повідомив начальник юридичного відділу БМТП Валерій Пасечник.

Незважаючи на зауваження юриста БМТП, прокурор спробувала вручити підозру для ознайомлення Миколі Ільїну. Керівник Бердянського морського торговельного порту наголосив, що дії правоохоронців не відповідають законодавству, а є зайвим свідченням замовного характеру справи.

Варто відзначити, що в день вручення підозри, Микола Ільїн перебував на лікарняному після нещодавних дій того самого слідчого під час вилучення документів на підприємстві. Вбачаючи порушення своїх прав, керівник Бердянського морського торговельного порту не підтвердив власним підписом факт отримання повідомлення про підозру і залишив приміщення.

А вже через дві години після спроби вручення підозри Миколі Ільїну 5 квітня, заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк на своїй сторінці в мережі Фейсбук доповідає про проведені слідчим дії, звинувачує керівника БМТП у нанесенні збитків державі в розмірі 700 тисяч гривень, з гордістю додає в кінці звернення до міністра інфраструктури Володимира Омеляна. Виходить, перші особи державного міністерства разом з державною прокуратурою виступають на боці приватної фірми проти державного підприємства? Чи не є це ще однією ознакою, наскільки викривлена свідомість у деяких високопосадовців?

 

Суперечливі рішення судів

В п'ятницю, 21 квітня, в рамках досудового розслідування по кримінальній справі про перевищення службових повноважень, яку інкримінують Миколі Ільїну, в Орджонікідзевському суді м. Запоріжжя відбулись слухання. Суд розглянув клопотання старшого слідчого Головного управління Нацполіції в Запорізькій області Данила Пекного про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на період досудового слідства. Прокурор та слідчий дійшли висновку, що найоптимальнішим з усіх можливих запобіжних заходів є тримання під вартою.

Сторона захисту надала вичерпні докази невинуватості Миколи Ільїна в інкримінованих йому правопорушеннях. В першу чергу, адвокат Козак повідомила суду, що Микола Ільїн не може мати навіть статусу підозрюваного, оскільки спроба вручення підозри відбувалась із порушенням законодавства.

По суті обвинувачення адвокат Козак передала суду висновки аудиту Міністерства інфраструктури та інші документи, в яких керівництву БМТП надаються рекомендації про стягнення коштів з приватних підприємств за використання інфраструктури порту.

В підсумку сторона захисту наголосила, що слідчий та прокурор не довели мету злочину.

Тверду переконаність у невинуватості Миколи Ільїна в залі суду озвучили заступник голови фракції “Батьківщина” в Парламенті Сергій Соболєв та лідер фракції “Батьківщина” в Запорізькій обласній раді Олександр Старух, які висловили готовність взяти на поруки Миколу Ільїна.

Суд відхилив клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

В наступному засіданні той же Орджонікідзевський райсуд м. Запоріжжя задовольнив клопотання слідчого Данила Пекного, щодо відсторонення від займаної посади в.о. директора ДП “Бердянський морський торговельний порт” Миколи Ільїна.

Парадокс полягає в тому, що згідно іншого документу, станом на 21 квітня Микола Ільїн вже не мав статусу в.о. директора БМТП. Він нібито звільнений наказом Міністерства інфраструктури, про що стверджував в Бердянську заступник голови депатраменту МІУ Олексій Геращенко, продемонструвавши відповідний наказ №41-О від 18.04.2017.

Однак, незважаючи на це прокурор Тетяна Крошка, піддала сумніву оригінальність наказу. В якості додаткового аргументу вона навела ймовірність оскарження рішення міністерства інфраструктури в суді.

Залишається не зрозумілим, з яких пір ймовірність тих чи інших дій, виступає в якості вагомого аргументу під час судового засідання? Однак, це питання юриспруденції, в якому остаточне рішення має прийняти апеляційний суд.

В ході судового засідання одним з приводів, для відсторонення Миколи Ільїна з посади в.о. директора БМТП, прокурор Крошка також допустила ймовірність тиску на свідків. До речі, фахівці не розуміють, яким чином можна давити на свідків, які вже дали свідчення поліцейським? Як можна підробити та знищити документ, який знаходяться в матеріалах справи поліції?

Заслухавши обидві сторони суддя Шалагінова винесла рішення задовольнити клопотання слідчого Пекного. При цьому не обгрунтувавши його, пообіцявши зробити це в подальшому. Не зрозуміло чому в одному рішенні суддя вважає, що Ільїн не буде заважати розгляду справи, а в іншому приймає протилежне?

 

Як влада суперечить сама собі

Дозволимо собі процитувати одну з причин звільнення Миколи Ільїна із займаної посади, з матеріалу, що опублікований на сайті Міністерства інфраструктури. В ньому перераховуються причини звільнення Ільїна, зокрема те, що керівництвом порту не стягувалася плата за відстій вантажного автомобільного транспорту з зерновими вантажами на складській площадці порту, а також за користування автомобільними дорогами порту при транспортуванні цих вантажів до терміналів приватних стивідорних компаній”.

Абсурдність ситуації очевидна — спочатку профільне міністерство рекомендує Миколі Ільїну вжити заходів, щодо стягнення коштів за використання майна порту, про це є запис у підсумках аудити підприємства в 2016 році. А після того, як ця рекомендація виконана і заходи запровадженні, за заявою керівника філії АМПУ, яка підпорядковується тому ж Міністерству Інфраструктури, порушується кримінальна справа проти в.о. директора БМТП. І вже в квітні це стає одним з приводів для звільнення Миколи Ільїна.

 

Що зараз?

Портовики побоюються, що новий керівник, на відміну від Миколи Ільїна, який двічи приймав збиткове підприємство, прийшов на економічно стабільне підприємство, щоб завдати їм шкоди.

Ільїн протягом 2014-2017 років виводив ДП “БМТП” в лідери галузі за темпамив росту вантажопереробки, за часів його керівництва порт двічі у 2014 та 2015 роках встановлював річні рекорди вантажопереробки, постійно зростала заробітна плата, проводилась модернізація виробництва, виконувались всі соціальні програми.

Портовики вважають переслідування Миколи Ільїна діями корупціонерів при владі, які зазіхають на фінанси та майно державного підприємства, і звертаються до керівництва держави із закликом припинити свавілля і дати їм можливість й надалі працювати. Збори трудового колективу підприємства, які відбулись 24 квітня прийняли рішення продовжити акцію, керівництво якою здійснюватиме громадьске об'єднання Комітет захисту порту.

 

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX