Навигатор

Сьогодні в ЄП розглянуть скасування віз для українців, але голосувати не будуть - європарламентар

Сьогодні Комітет з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ Європарламенту розгляне доповідь про скасування віз для українців, але голосувати за нього члени цього комітету не будуть. Голосування щодо аналогічних доповідей заплановано з Грузії і Косово, а щодо України Комітет прийме рішення в жовтні.

Про це заявив член Комітету з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ Європарламенту Майкл Боні, передає Сегодня.uа. "Засідання Комітету з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ Європарламенту призначено на сьогодні, 5 вересня. Члени Комітету заслухають звіт щодо візової лібералізації для України і проведуть конкретну дискусію про можливі поправки до цього звіту. Але голосування щодо візової лібералізації (на сьогоднішньому засіданні – Ред.) буде проведено для Грузії і Косово", – сказав Боні.

За його словами, за процедурою після заслуховування доповіді про скасування віз для українців у членів Комітету є два тижні для пропозицій про внесення поправок у відповідний документ. "І цей процес займає певний час. Я б хотів поділитися з вами деякими деталями: за процедурою, члени Комітету можуть пропонувати поправки до доповіді (щодо скасування віз для українців – Ред.) і це зазвичай займає близько 2 тижнів після презентації доповіді – Ред.). Голосування Комітету (за доповіддю про скасування віз для України – Ред.) очікується в жовтні. Після цього ми очікуємо, що рішення буде прийнято на сесії Європарламенту у Страсбурзі більшістю в Раді Європи. Це також вимагає часу. Водночас, ми працюємо в дуже стислі терміни, і всі ці процедури повинні бути дотримані мають чином", – сказав європарламентар.

Боні зазначив, що розуміє очікування всієї країни отримати безвізовий режим якомога швидше. "І я буду підтримувати вас усім серцем. У той же час я б хотів нагадати, що Польща також пройшла досить довгий шлях в ЄС. Це зайняло 10 років – з 1994-го по 2004-й. Країни-члени ЄС вже підтвердили, що Україна приєднається до ЄС після виконання крок за кроком економічних і політичних критеріїв. Я думаю, що приєднання України до єдиного ринку (ЄС – Ред.) – хороший знак. Реформи державного управління та публічної адміністрації, в які я безпосередньо залучений, вже показують досягнення: українці вже можуть отримувати онлайн-дозволи на будівництво, електронні біометричні ID-документи, які обов'язкові для безвізового в'їзду, – також були імплементовані й прийняті до використання митницею. Шлях, на який Україна успішно стала в 2014 році, починає показувати реальні і помітні досягнення", – підсумував він.

УНІАН

 

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX