Навигатор

Технологія ідентифікації Mobile ID може бути впроваджена в Україні в 2017 році

В Україні в 2017 році можуть впровадити систему мобільного ідентифікації користувачів MobileID.

Про це йшла мова в ході зустрічі прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з представниками мобільних операторів, передає кореспондент "РБК-Україна".

Як відзначили учасники зустрічі, для того щоб ця технологія була впроваджена, потрібно вирішити ряд питань, як в технологічному, так і в законодавчому плані. Зокрема, має бути прийнятий закон про електронні довірчих послуги, який дозволить ввести в правове поле дану технологію. Крім того, оператори повинні об'єднатися для того, щоб створити єдину платформу з єдиними стандартами.

Ще одним із стримуючих чинників є збір до Пенсійного фонду (в розмірі 7,5%), який сплачується за послуги мобільного зв'язку. Гройсман розраховує, що в кінці січня-лютому наступного року необхідний законопроект буде проголосований парламентом. Крім того, в уряді розглянуть можливість скасування пенсійного збору для послуги MobileID.

Глава уряду очікує, що ця технологія буде запущена в країні якомога швидше.

 

"Коли людина ходить за довідками - це повинно залишитися в минулому", - зазначив прем'єр-міністр.

 

Як уточнила директор департаменту розвитку інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олена Мініч, міністерство вже готує постанову Кабміну для скасування пенсійного збору для MobileID. Однак вона ще має бути узгоджена з Міністерством фінансів.

 

"Для того щоб MobileID не брав додаткові гроші з абонента і щоб це було доступно всім. Тим більше, якщо це технічна послуга ідентифікації, вона не може відноситись до звичайних мобільних послуг", - пояснила Мініч необхідність скасування збору в ПФ.

 

У той же час повністю скасувати цей збір на всі мобільні послуги, як цього неодноразово просили оператори, в уряді поки не обіцяють, так як "поки його немає чим заповнити". Як розповіли представники мобільних операторів в ході презентації, для того, щоб отримати дану послугу, абоненту потрібна буде спеціальна SIM-карта з пін-кодом, яка може бути вставлена ??в смартфон або звичайний телефон і прив'язана до конкретного користувача. Оператори відзначають, що після впровадження зможуть продавати цю послугу також, наприклад, як послугу роумінгу.

За допомогою MobileID користувачі можуть отримати доступ до захищених електронних документів, а також ставити свій цифровий підпис за допомогою мобільного телефону. Крім того, за допомогою даної технології можна отримати онлайн-доступ до адміністративних послуг і різних електронних сервісів.

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX