Навигатор

Трибунал по Криму: у МЗС назвали можливу дату прийняття рішення

Арбітраж по порушенню прав України як прибережної держави в зв'язку з окупацією Росією Криму може почати свою роботу вже з середини 2017 року, рішення в кращому випадку можна очікувати через два роки. Про це в інтерв'ю Європейської правді заявила заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль, повідомляє ЛІГА.net


"Ми закінчили всі необхідні досудові процедури ... Ми, безумовно, розраховуємо, що арбітраж почне працювати вже з середини 2017 року», - сказала вона.


Зеркаль зазначила, що предмет спору - це порушення прав України як прибережної держави.


"Це стосується питання прав на природні копалини, на археологічну спадщину, на охорону морського середовища. Це і питання незаконного будівництва, і відсутність можливості проведення навігації - все права, які дає Україні відповідна конвенція, прийнята в рамках ООН", - підкреслила заступник голови МЗС.


У той же час, за словами Зеркаль, суд не розглядатиме питання територіальної приналежності Криму і делімітації кордонів.

Як зазначила заступник міністра, арбітраж може винести рішення в проміжку між 2019 і 2021 роками.


"За негативним сценарієм, з довгими процедурами, це середина 2021 року. Найшвидший - не раніше 2019 року", - сказала вона.

"Ми хочемо реституції своїх прав, тобто відновлення права на використання морської прибережної зони, яка відповідно до конвенції (Конвенція ООН з морського права - ред.) належить Україні", - підкреслила Зеркаль.


Заступник голови МЗС також додала, що склад арбітражу українську сторону повністю влаштовує.

23 грудня 2016 року міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що арбітраж у справі про порушення Росією Конвенції ООН з морського права повністю сформований.

В кінці серпня 2016 року повідомлялося, що Україна звернеться до Міжнародного трибуналу ООН з морського права через порушення Росією відповідної міжнародної конвенції.

Росія окупувала Автономну Республіку Крим в 2014 році. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Ключові міжнародні організації, в тому числі Генеральна асамблея ООН, засудили дії Росії і назвали анексію і окупацію Криму незаконною. Проти РФ були введені економічні санкції. За проведення Москвою так званих виборів за участю Криму в 2016 році парламент України визнав Держдуму РФ нелегітимною.

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX