Він нагадав, що за час роботи нинішнього уряду вітчизняне законодавство зазнало змін та відкриває нові можливості для бізнесу, який цікавить інвестування у сферу відновлювальної енергетики. Зокрема, будівництва сонячних електростанцій на території зони відчуження.
«Нам вдалося внести зміни до нашого законодавства. Наприклад, про правовий режим у зоні відчуження, врегулювали питання оренди землі та іншого майна. Наявна інфраструктура на території Чорнобильської зони і кількість людей з високим рівнем кваліфікації, які в міру виведення ЧАЕС з експлуатації можуть бути залучені для роботи об’єктах відновлювальної енергетики», - пояснив Міністр.
Міністр повідомив, що сьогодні близько 10 різних компаній зацікавилися цією пропозицією та проходять процедуру отримання землі в оренду.
«Всіх представників бізнесу, кого цікавить ця галузь, запрошуємо долучатися і бути серед перших. Наша мета – максимально адаптувати зону відчуження до умов сьогодення та показати, що всі процеси реалізації даних проектів відбуваються з врахуванням безпеки - під наглядом як української влади, так і наших міжнародних партнерів», - резюмував Остап Семерак.
Нагадаємо, в липні Верховна Рада прийняла Закон “Про врегулювання окремих питань правового режиму території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи” (№ 4437), що відкриває шлях зокрема, для будівництва сонячних електростанцій в зоні відчуження.