Навигатор

У Чорнобильській зоні може розпочатися будівництво сонячних електростанцій

Зустріч із представниками Європейської Бізнес Асоціації Зустріч із представниками Європейської Бізнес Асоціації

Під час зустрічі з представниками Європейської Бізнес Асоціації Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак зауважив, що територія Чорнобиля є зоною з невикористаним потенціалом і залишається перспективною для розвитку відновлювальної енергетики в Україні, будівництва сонячних електростанцій тощо.

Він нагадав, що за час роботи нинішнього уряду вітчизняне законодавство зазнало змін та відкриває нові можливості для бізнесу, який цікавить інвестування у сферу відновлювальної енергетики. Зокрема, будівництва сонячних електростанцій на території зони відчуження.

«Нам  вдалося внести зміни до нашого законодавства. Наприклад, про правовий режим у зоні відчуження, врегулювали питання оренди землі та іншого майна. Наявна інфраструктура на території Чорнобильської зони і кількість людей з високим рівнем кваліфікації, які в міру виведення ЧАЕС з експлуатації можуть бути залучені для роботи об’єктах відновлювальної енергетики», - пояснив Міністр.

Міністр повідомив, що сьогодні близько 10 різних компаній зацікавилися цією пропозицією та проходять процедуру отримання землі в оренду.«Всіх представників бізнесу, кого цікавить ця галузь, запрошуємо долучатися і бути серед перших. Наша мета – максимально адаптувати зону відчуження до умов сьогодення та показати, що всі процеси реалізації даних проектів відбуваються  з врахуванням безпеки - під наглядом як української влади, так і наших міжнародних партнерів», - резюмував Остап Семерак.


Нагадаємо, в липні Верховна Рада прийняла Закон “Про врегулювання окремих питань правового режиму території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи” (№ 4437), що відкриває шлях зокрема, для будівництва сонячних електростанцій в зоні відчуження.

menr.gov.ua

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX