Навигатор

У Дніпропетровській області виявили поховання скіфа-велетня

Про це Depo.Дніпро розповів завідувач відділом археології Дніпропетровського національного історичного музею ім. Яворницького і голова археологічної експедиції Олександр Старий.

Біля села Токівське Апостолівського району Дніпропетровської області було виявлено ґрунтове поховання скіфа. Зріст похованого скіфа становить 190 см - при тому, що в скіфську епоху люди зростом навіть 170 см вважалися досить високими, а середній зріст складав 150 см.

Експедиція історичного музею працювала на святилище доби середньої бронзи, де у скіфському шарі було знайдено поховання. Грунтові поховання нетипові для скіфів, так що це є величезною рідкістю. Мабуть це місце було непростим і для скіфів, - розповів Старий.

Поховання було трохи зіпсовано кротами, частина кісток була перемішана. На скелеті були знайдені кістяні вироби і металевий предмет в дуже поганому стані, схожий на меч або ніж. За залишками тризни (ритуального бенкету), знайденим у могилі, археологи з'ясували, що ховали гіганта з особливими почестями - на поминальному бенкеті пригощали кінським м'ясом.

УНІАН

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX