Навигатор

×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 484

У Запоріжжі «декомунізують» ДніпроГЕС

У Запоріжжі розпочався демонтаж напису «ДнепроГЭС имени В. И. Ленина», розташованого на дамбі ДніпроГЕСу. Зняття написів відбувається в рамках декомунізації. Протягом першого дня будівельники демонтували перші три літери зі слова «имени».

 Директор департаменту культури і туризму, національностей і релігій Запорізької обласної державної адміністрації Владислав Мороко у зв’язку з цим повідомив: «Місяць тому при департаменті відбулося засідання консультативної ради з питань охорони культурної спадщини: вона рекомендувала Мінкультури перейменувати його у Дніпровський гідровузол, занести до Держреєстру ДніпроГЕС як пам’ятку історії науки та техніки та демонтувати все, що має стосунок до комунізму – це ім’я та ордени». За словами посадовця, подальші рішення має ухвалити відповідне міністерство. «Наскільки знаю, зараз ДніпроГЕС є у власності Мінінфраструктури», – додав він.

Перші агрегати Дніпровської гідроелектростанції були запущені у 1932 році. Загальна довжина напірного фронту гідроспоруд Дніпровського гідровузла – 1,3 км. Середньорічне виробництво електроенергії Дніпровською ГЕС становить 4008 мільйонів кВт·год. Гребля Дніпрогесу також виконує роль мосту між лівим і правим берегами Дніпра.

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX