Навигатор

У зв'язку з підвищенням акцизів можливий ріст цін на алкоголь та тютюн

Міністерство фінансів підготувало зміни до Податкового кодексу, що передбачають підвищення акцизів на низку товарів, зокрема на алкоголь і тютюнові вироби.

Згідно з документом, на копію якого посилається "Апостроф", у 2017 році на 20% може бути підвищена ставка єдиного акцизного податку на алкогольну продукцію і на 12% – на продукцію виноробів та слабоалкогольні напої, передає depo.ua.

Крім того, на 30% пропонується збільшити специфічний акцизний збір на тютюнові вироби і з 12% до 15% - адвалорний (непрямий) збір.

Торкнуться нововведення і акцизного збору на дизельне паливо. Новим проектом Податкового кодексу пропонується відійти від практики диференціації акцизу залежно  від наявності сірки в дизельному паливі (125,5 євро і 95 євро) і встановити його на рівні 125,5 євро для всіх видів дизельного палива (ДП).

Таке підвищення Мінфін пояснює тим, що на зараз ставки акцизу на підакцизні товари в Україні значно нижчі мінімально встановлених директивами ЄС.

"Зокрема вони в 6 разів нижчі на вироби з тютюну, в 1,5 рази – нижчі на алкогольну продукцію, в 2,6-3,5 разів нижчі на ДТ (залежно від наявності сірки)", - йдеться в документі.


У Мінфіні вважають, що збільшення цих ставок дозволить Україні наблизитися до норм законодавства ЄС, а населення таким чином скоротить вживання шкідливих для здоров'я тютюну і алкоголю.

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX