Навигатор

×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 484

Україна опустилася на 135-е місце в рейтингу країн за економічною свободою

Україна зайняла 135-е місце в рейтингу 159 країн і територій згідно зі щорічною доповіддю «Економічна свобода світу: 2016», випущеною сьогодні канадським дослідницьким Інститутом Фрейзера спільно з Українським товариством економічних свобод (УТЕС). У минулому році Україна була на 128-му місці.

Згідно з доповіддю, складеною на основі статистики по кожній країні за 2014 рік (останній рік, доступний для порівняння даних), Гонконг знову очолив світовий рейтинг, за ним йдуть Сінгапур, Нова Зеландія, Швейцарія, Канада, Грузія, Ірландія, Маврикій і Об'єднані Арабські Емірати. Австралія і Великобританія знаходяться на 10-й позиції. При цьому Литва зайняла 15-е місце, Естонія – 19-е, Польща – 40-е, а Росія – 102-е.

 Результати України в ключових компонентах економічної свободи (за десятибальною системою, де 10 – найбільший показник економічної свободи), в порівнянні з результатами за попередній рік: • Розмір держави в економіці: показник впав до 6,5 з 6,8.

• Стан правової системи і прав власності: показник виріс до 4,9 з 4,8.

• Забезпеченість грошей: показник впав до 5,9 з 6,5.

• Свобода міжнародної торгівлі: показник впав до 6,0 з 6,8.

• Регулювання банківської сфери, бізнесу і ринку праці: показник виріс до 6,7 з 6,2.

За словами голови Українське товариство економічних свобод Мар'яна Заблоцького: «На відміну від рейтингу Doing Business, на який, як правило, формально орієнтований наш Кабмін, рейтинги економічної свободи оцінюють важливіші, фундаментальні показники. Який сенс того, що чиновники, скажімо, трохи прискорили доступ до електромереж, якщо при цьому громадяни країни залишаються невільними в своїх діях? Наприклад, держава обмежує права громадян придбати землю сільгосппризначення і працювати на ній».

 Згідно з рейтингом, найгірше в Україні йдуть справи з забезпеченістю грошей (153-є місце в світі) і свободою міжнародної торгівлі (131-е місце). При цьому відносно непогані результати країна отримала за показниками «розмір держави» (70-е місце в світі) і «регулювання бізнесу» (71-е місце).

 Інститут Фрейзера випускає щорічну всесвітню доповідь про економічну свободу у співпраці з «Мережею економічної свободи» – групою незалежних дослідницьких і навчальних закладів з майже 100 країн і територій.

З повним звітом можна ознайомитися за посиланням.

 Інститут Фрейзера – незалежний канадський центр суспільно-політичних досліджень з офісами у Ванкувері, Калгарі, Торонто і Монреалі і глобальною мережею аналітичних центрів у 87 країнах. Його місія полягає в тому, щоб поліпшити якість життя канадців, їх сімей та майбутніх поколінь шляхом вивчення, вимірювання та широкого обговорення наслідків державної політики на їх добробут. З метою забезпечення незалежності, Інститут не приймає гранти або контракти на дослідження від уряду.

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX