Навигатор

Україною і Польшею була прийнята спільна декларація солідарності

Верховна Рада прийняла декларацію пам'яті і солідарності з сеймом Польщі, в якій парламентарії двох країн закликають народи Європи згадати про причини і наслідки Другої світової війни, а також докласти зусиль для захисту безпеки і свободи сьогоднішньої Європи. За відповідний проект постанови №5280 проголосували 243 народних депутата, передає кореспондент ЛІГА.net.

Депутати сейму Польщі та Верховної Ради звертають увагу на те, що пакт Молотова-Ріббентропа від 23 серпня 1939 року, укладений двома тоталітарними режимами - радянською Росією та нацистською Німеччиною - призвів до початку Другої світової війни. Наслідком цих подій була окупація Польщі і країн Балтії. Також після 1945 року почався новий етап поневолення Східної і Центральної Європи комуністичним режимом.


"Ми пам'ятаємо, що млява міжнародна реакція на ескалацію перед Другою світовою війною тоталітарних і шовіністичних ідеологій, відсутність незалежної реакції на порушення з боку агресорів міжнародного права, а також політика поступок стимулювали агресію комуністичного і нацистського режиму. В результаті це призвело до поділу Європи", - сказано в декларації.


Депутати двох країн вшановують пам'ять жертв агресії і окупації двох країн в 20-м столітті, а також пам'ятають про боротьбу польських і українських національних сил проти комуністичного і нацистського режиму.
Автор проекту декларації - спікер Андрій Парубій повідомив про те, що сьогодні аналогічну декларацію планує прийняти сейм Польщі.

Спочатку  планувалося, що декларація буде прийнята і в сеймасі Литви. Як пояснила голова парламентського комітету у закордонних справах Ганна Гопко, прийняття декларації пам'яті і солідарності сеймасом Литви відкладається, тому що там зараз проходять вибори. За словами Гопко, нинішній склад сеймаса вже не буде проводити пленарних засідань, а новий збереться не раніше середини грудня. Вона зазначила, що після цього сеймас Литви зможе приєднатися до декларації сейму Польщі та Верховної Ради України.

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX