Розробкою багатоцільового авіаційного комплексу «Горлиця» займалося ДП «Антонов» у кооперації з провідними підприємствами України. Там зазначили, що це буде перший вітчизняний тактичний безпілотний комплекс, який, в тому числі, може нести засоби враження. Практична відстань його польоту становитиме більше 1000 км.
Інша ж новинка - безпілотний тактичний багатоцільовий транспортний засіб «Фантом» – це дистанційно керований мінібронетранспортер. Денний та нічний комплекси прицілювання дозволятимуть вести вогонь у будь-який час доби на відстані понад 1 км. Запас ходу становить до 20 км, керування здійснюється за захищеним радіоканалом або через волоконний кабель довжиною 5 км. «Фантом» також спроможний виконувати такі бойові задачі, як транспортування боєкомплеків, евакуація поранених з поля бою тощо.
Ще на презентації присутні мали змогу ознайомитися з дослідним зразоком нового бойового модуля «Вій», встановленого на бронетранспортер «Дозор-Б». Він призначений для ураження воїнів піхоти, транспортних засобів, наземних об’єктів та по повітряних цілей на висотах до 1000 м. Робота модуля здійснюється дистанційно на відстані до 50 м. Прицільно дальність до 2 км., темп стрільби – 3400 постр./хв.
«Укроборонпром» готовий забезпечити нашу армію високотехнологічною безпілотною технікою.
«Ми постійно розробляємо новітню зброю і техніку та впроваджуємо ці розробки у життя»,
– прокоментував Генеральний директор Концерну Роман Романов.
Серед присутніх на презентації були Міністр оборони України Степан Полторак, Начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України Віктор Муженко.
Вищому керівництву держави показали й інші здобутки «Укроборонпрому»: новий 60-мм міномет за стандартами НАТО, авіаційні ракети Р-27, що виготовлені з вітчизняних комплектуючих, снайперську зброю та бронетанкову техніку.
Нагадаємо, що «Укроборонпром» розвивається в рамках стратегії «Український щит». Вона передбачає перехід на високотехнологічне виробництво, міжнародні стандарти (НАТО) та оснащення армії сучасними зразками озброєння. Концерн максимально розширює співпрацю з країнами НАТО і ЄС, як це визначено стратегічним курсом держави.