Навигатор

В Бердянську відзначили 100-річчя подій Української революції 1917 – 1921 років

У зв’язку зі 100-річчям подій Української революції 1917–1921 років 17 березня у Центральній бібліотеці за участю представників місцевого самоврядування, громадськості та молоді пройшов тематичний урочистий захід, присвячений створенню 17.03.1917 першого українського Парламенту. Мета такого заходу - вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності, тисячолітньої історії державотворення, визнання історичного значення подій, пов’язаних із визвольною боротьбою початку XX століття та утвердженням української державності у формі Української Народної Республіки, Української Держави і Західноукраїнської Народної Республіки, їх значення для відновлення Україною незалежності у 1991 році, утвердження історичної єдності земель, консолідації суспільства, зміцнення міжнародного авторитету України.

У тематичному заході взяли участь головний спеціаліст відділу внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю, взаємодії з військовими частинами та учасниками АТО виконкому Ігор Зубрицький, голова міського громадського осередку Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Т.Г. Шевченка” Володимир Пилипенко, працівники бібліотеки. Подібні просвітницькі заходи з нагоди 100-річчя Української революції і утворення Української Центральної Ради, тематичні екскурсії, виставки пройшли також у Бердянському краєзнавчому музеї та музеї “Подвиг”, бібліотеках і навчальних закладах міста.

У своїх виступах Ігор Зубрицький і Володимир Пилипенко розповідали, що в ході революції український народ у перше в ХХ столітті створив суверенну національну державу, в якій були усі належні ознаки: територія, кордони, символи, органи влади, військо, гроші, мова. Розбудовою Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки українці довели свій потенціал національного державотворення. Вперше після століть бездержавності відбулося об’єднання в одній соборній державі східних і західних українських земель. Досвід самостійної соборної України відіграв вирішальну роль у подальшій визвольній боротьбі українців. Здобутки революції та причини її поразки мають стати важливим уроком для сучасної України. У нинішній війні з російським агресором за свободу і незалежність важливо не допустити прорахунків, які були 100 років тому та призвели до поразки української революції,- внутрішніх незгод за умов зовнішньої агресії.

БМР - офіційний сайт

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX