Навигатор

×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 484

В Бердянську займаються розробкою електронної системи Громадського бюджету

В Бердянську триває робота з реалізації Положення про громадський бюджет. У виконкомі відбувся тренінг з розробки і запуску електронної системи громадського бюджету.

В Україні електронну систему громадського бюджету реалізовує і запроваджує в містах, які приєднались  до проекту, організація «Social boost». Операційний директор цієї фірми Віктор Гурський завітав до Бердянська, щоб детально пояснити основні етапи запровадження та експлуатації електронної системи Громадського проекту.

Перш за все, позитивним є той факт, що на місцях займатись розробкою чи встановленням спеціальної електронної програми не треба. Спеціалісти організації «Social boost» запустили єдиний інтернет-сервіс для всіх користувачів, адміністратори на місцях лише заповнюють дані у відповідності до місцевих особливостей Громадського бюджету.

За інформацією Віктора Гурскього в Україні всього 15 міст запускають Громадський проект. Передує – Львів. Там вже завершили збір проектів від мешканців міста. Всього їх нарахували – 270.

В Бердянську весь процес запровадження Громадського проекту може зайняти до 4-х місяців – від початку збору проектів до оголошення результатів голосування. Для того, щоб кожен охочий зміг внести свої пропозиції по вдосконаленню міського благоустрою, на сайті, який мають запустити, громадяни реєструються, вводять свої персональні данні і представляють свій проект.

У Львові для доступності всіх громадян в центрах надання адміністративних послуг співробітники допомагали громадянам проголосувати в інтернеті мешканцям, які погано володіють комп’ютером чи інтернетом. Програма «Громадський проект» може самостійно визначити переможців у відповідності до рейтингу голосів, який набере та чи інша заявка. Таким чином, вплив сторонніх факторів на результати голосування неможливий. В разі, якщо за такою схемою проект буде реалізовуватись і в Бердянську можна буде з упевненістю констатувати, що основну мету проекту було досягнуто.

Наразі спеціалістам робочої групи ще треба внести до програми вимоги, які були затверджені на сесії міської ради, оголосити конкурс, визначитись з правилом прийому проектів (скільки один користувач зможе реєструвати заявок), передбачити, за якою системою від будуватиметься голосування і тому подібне. Нагадаємо, відповідно до прийнятого рішення в 2016-му році мешканці Бердянська зможуть на власний розсуд визначити напрямки освоєння 1,5 мільйонів гривень – саме такий обсяг Громадського бюджету визначили депутати міської ради.

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX