Навигатор

В Брюселі сьогодні відбудеться самміт Україна-ЄС

У бельгійській столиці в четвер, 24 листопада, відбудеться вісімнадцятий саміт Україна-ЄС.

Як повідомляє Укрінформ, європейську сторону на зустрічі високого рівня представлятиме безпрецедентна група високопосадовців, включаючи президентів Європейської ради Дональда Туска, Єврокомісії Жана-Клода Юнкера, Європарламенту Мартіна Шульца, високого представника ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Федерику Федеріка Могеріні, віце-президентів Мароша Шефчевіча і Валдіса Домбровскіса, єврокомісарів Йоганнеса Хана, Сесілії Мальмстрем і Дімітріса Аврамопулос.

Українську делегацію на саміті очолюватиме Президент Петро Порошенко.

Як відзначили напередодні в Раді ЄС, саміт підтвердить підтримку з боку ЄС незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.

Лідери також засудять погіршення прав людини на територіях, непідконтрольних українській владі в Донецькій і Луганській областях, а також в Криму і Севастополі.

ЄС підтвердить свою політику невизнання нелегальної анексії Криму Росією, включаючи впровадження обмежувальних заходів.

Крім того, сторони обговорять пріоритети політичних і економічних реформ в рамках імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС і допомогу європейських партнерів в цьому; співробітництво в рамках зовнішньої, безпекової та оборонної політики; співробітництво з питань юстиції, забезпечення свобод і безпеки, включаючи візову лібералізацію.

Окремо йтиметься про торгівлю в контексті застосування поглибленої і всеосяжної ЗВТ.

В рамках секторального співробітництва йтиметься, в першу чергу, про енергетику та транспортнуу галузь.

Щодо ситуації в Україні лідери зосередять увагу розвитку подій в деяких районах Донецької і Луганської областей, імплементації Мінських домовленостей, включаючи гуманітарний вимір.

Йтиметься також про розвиток ситуації в самому Євросоюзі і про регіональні питання, зокрема щодо Росії і Молдови, включаючи Придністров'я.

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX