Навигатор

В Європарламенті зареєстрували проект резолюції щодо безвізу для українців

Європарламент Європарламент

Як повідомляє ukrinform.ua в Європарламенті підготовлений і зареєстрований проект законодавчої резолюції про внесення України до переліку третіх країн, громадянам яких скасовуються візові вимоги.

Проект документу розроблений на основі доповіді депутата Марії Габріел і наразі повинен пройти затвердження комітетом з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ.

У першому пункті законодавчої резолюції пропонується прийняти позицію Європарламенту, виходячи з пропозицій Єврокомісії.

У пояснювальній записці до документа доповідач нагадує, що пропозиції Єврокомісії полягають у внесенні доповнення до регламенту ЄС № 539/2001 та перенесення України на додаток ІІ, який містить перелік третіх країн, для громадян яких виключається вимога отримати візу для перетину зовнішніх кордонів країн-членів.

"Скасування віз для українських громадян, які є власниками біометричних паспортів, ознаменує конкретне досягнення, яке слід від взаємних прагнень, а також від відданості, продемонстрованої українцями заради миру, стабільності і курсу європейських реформ країни", - наголошується в проекті резолюції.

Підкреслюється також, що голосування Європарламентом на підтримку пропозицій Єврокомісії підтвердить принцип, що кожна країна, яка виконала критерії, може отримати візову лібералізацію.

Крім цього відзначається, що скасування візового режиму для України стане підтвердженням послідовності європейського курсу, в основі якого лежать фундаментальні принципи верховенства права та міжнародного права, включаючи обставини нелегальної анексії АР Крим та Севастополя Росією.

Як повідомлялось раніше, профільний комітет розгляне в другому слуханні проект доповіді про безвізовий режим для громадян України на засіданні 5 вересня.

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX