Навигатор

В Україні з 1 січня подорожчали сигарети та подешевшали ліки

Як повідомляє УКРІНФОРМ, з 1 січня почали діяти нові норми законів, які торкнуться цінової політики відносно низки товарів.

Так, згідно з поправками до Податкового кодексу, істотно зростають акцизи на алкоголь і тютюнові вироби.

Таким чином, сигарети подорожчають вже 1 січня. Акцизи на тютюнові вироби збільшують відразу на 40%. За прогнозами експертів, це може підвищити ціну на пачку сигарет в середньому на 4-5 гривень.

Акцизний податок на алкогольні напої підвищується на 20%, на слабоалкогольні напої, пиво, сидр, перрі, кріплені та ігристі вина - на 12%, на коньяк - на 17%. Але діяти підвищення щодо підакцизного алкоголю почне з 1 березня.

Цим же законом з 1 січня скасовується 2% збір на державне пенсійне страхування при купівлі готівкової валюти. На думку експертів, цей збір сприяв виводу "в тінь" частини ринку валюти, коли деякі обмінники продавали валюту без чеків за меншою ціною.

У той же час, з початку 2017 року в Україні повинні подешевшати ліки, на які уряд запровадив регулювання цінової надбавки.

У постанові уряду говориться про цілий перелік ліків з декількох сотень найменувань. Зокрема, це препарати для лікування серцево-судинних захворювань, астми, діабету. Ціна на них буде залежати від східноєвропейських аналогів. Крім того, на ці ліки вводиться поняття "референтної ціни", яка буде залежати від вартості препаратів у п'яти країнах Європи: Польщі, Словаччини, Угорщини, Латвії та Чехії.

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX