Якість води в кранах бердянців перевірили активісти
Найбільш жвава дискусія розгорнулась щодо діяльності водопостачальної організації Бердянська. Громадські активісти провели грунтовний аналіз якості води, яку закуповує “Бердянськводоканал” і, яку воду, в кінцевому результаті, отримують споживачі. Результати виявились приголмшливими. Член дорадчого комітету Костянтин Дадаєв провів аналіз якості води з крану і порівняв її з офіційними показниками комунального підприємства. Невідповідність була виявлена по двом пунктам: жорсткість та залізо.
“Бердянськводоканал” закуповує воду в “Обловодоканалу” з жорсткістю 3,7 ммоль/дм3, а постачає бердянцям з показником 6,6 ммоль/дм3. По залізу вода надходить з показником 0,31 мг/дм3, а споживач отримує 0,4 мг/дм3 – при нормі 0,2 мг/дм3, - наголосив Костянтин Дадаєв.
Свою аргументацію активіст детально розписав на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук після засідання Дорадчого комітету.
Директор КП “Бердянськводоканал” Олександр Македонський повідомив, що жорсткість води зростає за рахунок змішування води, яку отримує місто із Західного групового водогону з водою власного видобутку зі скважин. Однак, навіть після таких дій, вода відповідає вимогам СанПіНу. Комунальники мають право додавати до 30% води власного видобутку.
Міський голова Володимир Чепурний зазначив, що вода зі скважин більш якісна, ніж з бердівської водойми. Тому представники влади прийняли рішення відмовитись від домішок бердівської води. В планах виконавчої влади провести роботи з розчищення луначарських скважин і збільшити видобуток води. Крім того, планується залучати інвесторів для проведення високоякісної очистки води з р. Берда, а також міська влада не полишає надій отримати в комунальну власність Каховський водогін, що суттєво б вплинуло на вирішенні проблеми з водопостачанням в місті.
Аналіз і перспективи роботи КП “Бердянськекотранс”
Для якісного утримання доріг та тротуарів під час зимової негоди КП “Бердянськекотранс” потребує 340-360 кубів сипучих матеріалів на місяць. Директор підприємства Іван Братеньков висловив готовність, в разі необхідності, хоч щодня здійснювати підсипку доріг. Взимку 2016-2017 перед комунальниками стояла задача до 7-ї ранку ліквідувати наслідки негоди на пішохідних зонах та основних центральних магістралях міста. Наскільки якісно комунальники виконували поставлену задачу мешканці міста вже дали свою оцінку вкрай негативними коментарями.
Прибирання міських територій в рамках підготовки до весняних свят має розпочатись найближчим часом. В першу чергу це стосується прибирання підбардюрного сміття, проведення загальноміських суботників, вивезення стихійних звалищ та ін. Всі заходи мають бути завершені до Великодня — таке завдання перед комунальними службами поставив міський голова Володимир Чепурний.
Окремим бердянським підприємцям відмовляють в отриманні субсидій
З такою проблемою приватні підприємці звернулись до громадських активістів. Начальник управілння праці та соціального захисту населення Наталя Токмань наголосила, що розрахунок для отримання субсидії проводиться на основі даних з податкової інспекції. Однак, як зазначив Костянтин Дадаєв цілком можливо, що податківці передають інформацію про валовий дохід, а не чистий прибуток. У звязку з цим і виникає плутанина. Міський голова Володимир Чепурний запропонував звернутись до Міністерства соціальної політики для вирішення даної проблеми, адже вона має бути характерною для всієї країни.