Навигатор

×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 484

Запитань більше ніж відповідей: підсумки засідання дорадчого комітету при міському голові

28-го лютого в мерії на засідання Дорадчого комітету при міському голові з питань сприяння розвитку громадянського суспільства в Бердянську обговорили проблеми та перспективи фунціонування КП “Бердянськводоканал”, проаналізували роботу КП “Бердянськекотранс”, обговорили проблеми по утриманню субсидій для підприємців.

Якість води в кранах бердянців перевірили активісти

Найбільш жвава дискусія розгорнулась щодо діяльності водопостачальної організації Бердянська. Громадські активісти провели грунтовний аналіз якості води, яку закуповує “Бердянськводоканал” і, яку воду, в кінцевому результаті, отримують споживачі. Результати виявились приголмшливими. Член дорадчого комітету Костянтин Дадаєв провів аналіз якості води з крану і порівняв її з офіційними показниками комунального підприємства. Невідповідність була виявлена по двом пунктам: жорсткість та залізо.

“Бердянськводоканал” закуповує воду в “Обловодоканалу” з жорсткістю  3,7 ммоль/дм3, а постачає бердянцям з показником  6,6 ммоль/дм3. По залізу вода надходить з показником 0,31 мг/дм3, а споживач отримує  0,4 мг/дм3 – при нормі 0,2 мг/дм3, - наголосив Костянтин Дадаєв.

Свою аргументацію активіст детально розписав на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук після засідання Дорадчого комітету.

Директор КП “Бердянськводоканал” Олександр Македонський повідомив, що жорсткість води зростає за рахунок змішування води, яку отримує місто із Західного групового водогону з водою власного видобутку зі скважин. Однак, навіть після таких дій, вода відповідає вимогам СанПіНу. Комунальники мають право додавати до 30% води власного видобутку.

Міський голова Володимир Чепурний зазначив, що вода зі скважин більш якісна, ніж з бердівської водойми. Тому представники влади прийняли рішення відмовитись від домішок бердівської води. В планах виконавчої влади провести роботи з розчищення луначарських скважин і збільшити видобуток води. Крім того, планується залучати інвесторів для проведення високоякісної очистки води з р. Берда, а також міська влада не полишає надій отримати в комунальну власність Каховський водогін, що суттєво б вплинуло на вирішенні проблеми з водопостачанням в місті.

Аналіз і перспективи роботи КП “Бердянськекотранс”

Для якісного утримання доріг та тротуарів під час зимової негоди КП “Бердянськекотранс” потребує 340-360 кубів сипучих матеріалів на місяць. Директор підприємства Іван Братеньков висловив готовність, в разі необхідності, хоч щодня здійснювати підсипку доріг. Взимку 2016-2017 перед комунальниками стояла задача до 7-ї ранку ліквідувати наслідки негоди на пішохідних зонах та основних центральних магістралях міста. Наскільки якісно комунальники виконували поставлену задачу мешканці міста вже дали свою оцінку вкрай негативними коментарями.

Прибирання міських територій в рамках підготовки до весняних свят має розпочатись найближчим часом. В першу чергу це стосується прибирання підбардюрного сміття, проведення загальноміських суботників, вивезення стихійних звалищ та ін. Всі заходи мають бути завершені до Великодня — таке завдання перед комунальними службами поставив міський голова Володимир Чепурний.

Окремим бердянським підприємцям відмовляють в отриманні субсидій

З такою проблемою приватні підприємці звернулись до громадських активістів. Начальник управілння праці та соціального захисту населення Наталя Токмань наголосила, що розрахунок для отримання субсидії проводиться на основі даних з податкової інспекції. Однак, як зазначив Костянтин Дадаєв цілком можливо, що податківці передають інформацію про валовий дохід, а не чистий прибуток. У звязку з цим і виникає плутанина. Міський голова Володимир Чепурний запропонував звернутись до Міністерства соціальної політики для вирішення даної проблеми, адже вона має бути характерною для всієї країни.

Контакты

Контакти

e-mail: portinfo.news@gmail.com

Координати порту: 46°45?N, 36°46?Е

 

Копирайт

Копірайт

Передрук або часткове використання матеріалів дозволяється за умови

погодження з редакцією та наявністю активного гіперпосилання,

відкритого для індексування пошуковими системами.

BBEPX